سرهنگ هادي ثمره در گفت و گو با خبرنگار سرویس حوادث “سیرجان خبر” گفت: ماموران پليس فتا شهر سيرجان در پي گزارش شهروندي مبني بر اينكه از طريق اينترنت از حسابش برداشت غير مجاز شده است ، تخقيقات خود را براي دستگيري عاملان اين كلاهبرداري آغاز كردند .

وي با اشاره به پيگيري هاي شبانه روزي و تجسس هاي پليس، تصريح کرد: مظنون اصلي پرونده اين كلاهبرداري كه متصدي خدمات كامپيوتري بود شناسايي و دستگير شد.

ثمره بيان داشت: در بازجويي هاي به عمل آمده، متهم در ابتدا منكر هر گونه كلاهبرداري شد اما با مشاهده مدارک و مستندات موجود لب به اعتراف گشود و به سرقت 300 ميليون ريال پول اعتراف كرد.

وي عنوان كرد : در ادامه تحقيقات ماموران پليس فتا مشخص شد كه اين فرد ، از حساب سه نفر ديگر از شهروندان برداشت غير مجاز انجام داده است .

فرمانده انتظامي شهرستان سيرجان ابراز داشت: اين كلاهبردار هنگام انجام اقدامات اينترنتي شهروندان ، از غفلت آنها سوئ استفاده مي كرده است و با بدست آوردن مشخصات حساب و رمز دوم كارت اعتباري، نقشه سرقت خود را عملي مي ساخته است.

اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه پرونده به همراه متهم به مرجع قضايي ارسال شد، به شهروندان هشدار داد: جهت انجام خدمات اينترنتي به كافي نت هاي معتبر مراجعه نمايند و از در اختيار گذاشتن اطلاعات حساب خود حتي به متصدي كافي نت خوداري نمايند و با فعال نمودن سيستم پيامكي حساب بانكي از برداشت وجه از حسابشان مطلع شوند و به صورت دوره اي رمز دوم كارت خود را تغيير دهند .