به گزارش“سیرجان خبر” فرماندار سیرجان طی دستورالعملی در جلسه ستاد استقبال از مهر از مدیران شهرداری ،بخشداری ودهیاری سیرجان خواستند با توجه به گستردگی حوزه فعالیت آموزش و پرورش و کمبود اعتبارات در این دستگاه در امر بازگشایی مدارس و به منظور فراهم نمودن روحیه و نشاط و شادابی در دانش آموزان کلیه و دستگاهای اجرایی مذکور به مدد و کمک آموزش پرورش بشاتبند و همکاری لازم را در جهت رفع نواقص آموزشگاه ها و مدارس سطح شهر و روستا ها که فرزندان این مرزو بوم هستند را داشته باشند .

دکتر مکی آبادی در ادامه افزود:در این راستا حدود 86 مدسه تحت پوشش این ستاد قرار گرفته و رفع نقص می شوند این نواقص از قبیل سرویس بهداشتی ،آبخوری ، ایزوگام مدرسه ،حیاط و محوطه سازی  و رنگ آمیزی می باشد .

فرماندار سیرجان دراین ستاد به کلیه بخشداران،شهرداران و دهیاران اعلام نمودند که  کلیه مدیران موظفند نسبت به جمع آوری زباله های اطراف مدارس و مراکز آموزشی سطح شهر و روستا و حرص نمودن درختان مدارس اقدام های لازم را به عمل آورند .

در این جلسه مقرر گردید سیستم حمل و نقل و تاکسیرانی شهری در روز بازگشایی مدارس همکاری لازم را بعمل آورد و در اختیار فرهنگیان باشد .

رضا طلا بیگی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان سیرجان ضمن اظهار امیدواری و خشنودی از این تدبیر دکتر مکی آبادی در خصوص کمک دستگاهای اجرایبی  در انر بازگشایی مدارس این موضوع را فصل جدیدی از تحولات در عرصه آموزش و پرورش شهرستان اعلام نمود.

در پایان به منظور قدر دانی از تلاش فرهنگیان و تعامل بین ادارات و مدیران و شهرستان از همه مدیران ادارات خواست تا با در دست داشتن شاخه گل به استقبال مدارس و بازگشایی مدارس بشتابند.