dastgiri jasos amricaبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،یک دادگاه نظامی آمریکایی در  ایالت کلمبیا اتهام جاسوسی یکی از کارمندان خود در پایگاه بحرین را تأیید و وی را به 20 سال زندان محکوم کرده است، ازاین‌رو نیروهای امنیتی کویت این شخص را هنگامی که قصد ورود به خاک این کشور داشت بازداشت کرده به نیروهای آمریکایی تحویل دادند.

بر اساس گزارش مقامات امنیتی آمریکا جیمز هیتسلبرگر 55ساله متهم است که اسناد بسیار محرمانه‌ای را از پایگاه نظامیان آمریکایی در بحرین ربوده است،‌ همچنین پایگاه اینترنتی “پولتیکو” طی گزارشی اعلام می‌کند، هیتسلبرگر کارمند سابق ارتش آمریکا بوده و  به‌عنوان مترجم در پایگاه نیروهای آمریکایی در بحرین فعالیت داشته است.

بر اساس گزارش این پایگاه اینترنتی آمریکایی هیتسلبرگر مسلط به زبان‌های فارسی، عربی و روسی بوده است. در سال 2011 نیروهای امنیتی آمریکا چهار جعبه مملو از اسناد بسیار محرمانه متعلق به پایگاه نظامیان آمریکایی در بحرین را از منزل وی کشف کردند.

دو تن از بازرسان پایگاه نظامی آمریکا در بحرین طی گزارشی به نیروهای امنیتی اعلام کرده‌اند فردی در این پایگاه اقدام به مطالعه ای‌میل‌های سرّی کرده آنها را به‌صورت نسخه چاپی به سرقت می‌برد.

لازم به ذکر است که وی در سال 2012 توسط نیروهای امنیتی آمریکا دستگیر و بازداشت خانگی شد، ازاین‌رو هیتسلبرگر موفق به فرار شده به اروپا گریخت.