به گزارش“سیرجان خبر” تيم ملي واليبال لسهتان با شکست 3 بر صفر مقابل ايران در دومين بازي از هفته هفتم ليگ جهاني واليبال نسبت به صعود به مرحله نهايي ليگ جهاني اميدوار شد.

ترکيب تيم ملي واليبال ايران در دومين بازي از هفته هفتم مرحله بين قاره‌اي ليگ جهاني واليبال مقابل لهستان با ديدار روز گذشته تفاوتي نداشت. در آخرين بازي دو تيم در مرحله بين قاره‌اي ليگ جهاني، سعيد معروف، فرهاد قائمي، فرهاد ظريف(ليبرو)، امير غفور، سيد محمد موسوي عراقي، عادل غلامي و مجتبي ميرزاجانپور براي ايران به زمين رفتند. لهستان بازي کاملا متفاوتي نسبت به آنچه قبلا به نمايش گذاشته بود، انجام مي‌داد. سرويسهاي خوب، دفاع داخل ميدان کم نقص و حملات موثر، مشخصه بازي تيم ملي لهستان در سومين رويارويي با ايران در ليگ جهاني بود. بازيکنان لهستان در ست نخست، 4 امتياز از منطقه سرويس به دست آوردند. شاگردان کواچ اگرچه در اين ست از حريف قدرتمند و متفاوت خود عقب بودند ولي خود را در امتيازات پاياني به لهستان رساندند ولي اين ست با نتيجه 25 بر 23 به سود لهستان در سالن اِرگو شهر گدانسک تمام شد.

بازيکنان لهستان اگرچه همچنان پر اشتباه‌تر از ايران عمل مي‌کردند اما سرويس‌هاي خوب آنها در مقابل دريافت نه چندان هماهنگ بازيکنان ايران، امتيازات حساس ست دوم را نيز به حساب لهستان ثبت کرد. تا پايان اين ست، شاگردان آنتيگا 7 امتياز از سرويس و 11 امتياز از اشتباهات بازيکنان ايران کسب کردند. در تيم لهستان رافال بوژک 12 امتياز و براي ايران مجتبي ميرزاجانپور 8 امتياز کسب کردند. ست دوم با نتيجه 25 بر 20 به سود ميزبان تمام شد تا نسبت به صعود به مرحله نهايي اميدوار شوند.

بازيکنان ايران اگرچه تمام تلاش خود را براي پيروزي در اين بازي به کار بستند اما به نظر مي‌رسيد انگيزه و فشار رواني خاصي روي آنها براي کسب امتياز در اين بازي نبود. البته اين نکته را هم بايد در نظر گرفت که اگر لهستان ايران را شکست دهد و احتمال صعود برزيل را به مرحله نهايي کمتر کند، حريف ساده‌تري براي ايران در مرحله نهايي خواهد بود.