332861_785

به گزارش سیرجان خبر به نقل از مشرق، سرکردگان گروهک‌هاي سلفی در مصر، خواستار حمله به کشورها و طرف‌هایی شدند که حامی نظام سوریه و شخص “بشار اسد” رئیس‌جمهوری اين کشور هستند و از شيعيان ایران و حزب‌الله لبنان به عنوان اهداف اصلي اين جنگ نام بردند.

این اظهارات طی بیانیه ای عنوان شده است که امروز یکشنبه از سوی جنبش‌های سلفی جهادگرا در مصر منتشر شد و ذیل آن را شماری از سران اين گروه‌ها از جمله “محمد الظواهرى” برادر “اَيمن الظواهرى” سرکرده گروه تروریستی “القاعده” امضا کرده‌اند.

این بیانیه در پاسخ به سخنان ديشب “سید حسن نصرالله” دبیرکل حزب‌الله لبنان منتشر شد که وي در آن به حضور رزمندگان این حزب در نبردهای سوریه براي حمايت از ارتش سوریه در رویارویی با گروه‌های تکفیری، اذعان کرد.

این بیانیه افزوده است: هدف از آنچه در شهر “القصیر” از توابع استان حمص در غرب سوریه می‌گذرد تقسیم منطقه به کشورهای کوچک “نصیری” یا “علوی” است که “بشار اسد” رئیس‌جمهوری سوریه پيرو آن است.

بيانيه گروه‌هاي سلفي جهادگرا در مصر مي‌افزايد: هدف از تحولات القصير، تشکيل کشور “رافضی” براي شیعیان دوازده امامی، “یهوديان” و “دروزي‌ها” است تا بدین ترتیب اهل سنت را به محاصره خود درآورند!

اين بیانیه همچنین ایران، حزب‌الله و شیعیان دوازده امامی را به طور کلی به دخالت در جنگ سوریه متهم می‌کند و مدعي است که هدف از اين مداخله، حمایت از طایفه نصیری علوی است تا دو هدف اساسی و مهم را محقق کنند. یک: تقسیم منطقه به کشورهای کوچکی که کلاً شیعه دوازده امامی و تابع و وابسته به ایران و حزب‌الله لبنان باشند و دوم اینکه کینه و نفرت خود را از اهل‌سنت تسکین بخشیده و آرام کنند!

این بیانیه تأکید کرده است که هرکس به نظام سوریه و ارتش این کشور در “القصیر” کمک کند واجب‌القتل است و باید کشته شود، چون از جمله دشمنان سرسختی است که جز با کشتن وی نمی‌توان از شر آن در امان ماند!

این بیانیه در ادامه آورده است: از اهل سنت و به خصوص مبارزان و مجاهدان آنها در کشورهایی که شیعیان بر آنها به طور عام حکومت می‌کنند، می‌خواهیم که این کشورها را هدف قرار دهند و نبردها و جنگ‌ها را به داخل این کشورها انتقال دهند تا این کشورها دریابند که نتیجه و رهاورد اقدامات آنها بسیار دردناک و وخیم است و اهل سنت جماعت و گروهی مرتبط با یکدیگر و حامی و پشتیبان یکدیگر هستند و هیچ کس از اقدامات دیگری مبرا نمی‌شود.

از حدود دو هفته پیش ارتش سوریه تلاش می‌کند با کمک و یاری رزمندگان حزب‌الله لبنان بر شهر القصیر به عنوان يکي از مراکز مهم گروهک‌هاي تروريستي تکفيري و مزدوران مرتجع مورد حمايت وهابيون، تسلط پیدا کند که در کنار مرزهای سوریه و لبنان قرار دارد و حلقه ارتباطی دمشق، پایتخت سوریه با مناطق ساحلی آن در غرب این کشور به شمار می‌آید.

حضور رزمندگان حزب‌الله در کنار نیروهای ارتش سوریه، اعتراض و انتقاد رژیم‌های وابسته و مرتجع عربی و همچنین کشورهای غربی را به دنبال داشته است.

براساس آمارهای ادعايي منتشرشده از سوی مرکز پیگیری حقوق بشر در سوریه که سازمانی غیر دولتی و مخالف نظام سوریه است، طی هشت ماه گذشته بیش از 100 رزمنده حزب‌الله در نبردهای جاری در سوریه در کنار ارتش این کشور به شهادت رسيده‌اند. اين در حالي است که حزب‌الله، آمار اعلام‌شده را غيرواقعي و بزرگنمايي‌شده مي‌داند و اعلام کرده که آمار شهداي اين حزب در درگيري با تروريست‌هاي وهابي در سوريه، کمتر از رقم اعلام‌شده است.