به گزارش“سیرجان خبر” طی مراسمی پس از برگزاری روز روستا در سالن هلال‌احمر سیرجان، طرح توسعه هادی و خیابان ورزش روستای دارستان سیرجان در بخش گلستان به بهره‌برداری رسید.

امیر شهبا رئیس بنیاد مسکن سیرجان اظهار داشت: این طرح با مساحت 5 هزار و 700 مترمربع و هزینه یک میلیارد و 850 میلیون ریال از اعتبارات بنیاد مسکن سیرجان به اتمام رسید.

همچنین یک واحد مسکونی با زیربنای 100 مترمربع از اعتبارات بنیاد مسکن روستایی و هزینه 400 میلیون ریال در روستای دارستان بهره‌برداری شد.

با حضور مدیر‌کل بنیاد مسکن استان کرمان عملیات طرح هادی روستای بوجان بخش بلورد سیرجان با جمعیت 100 خانوار آغاز شد که برای این طرح عمرانی روستایی نیز 2 میلیارد ریال اعتبار از اعتبارات بنیاد مسکن در نظر گرفته شد.

علی‌اکبر سلطانی مدیر‌کل بنیاد مسکن استان کرمان گفت‌: تاکنون 6 هزار واحد مسکونی در شهرستان سیرجان توسط بنیاد مسکن ساخته شده و تا پایان برنامه پنچم توسعه طرح‌های هادی تمام‌ روستاهای سیرجان و استان کرمان تهیه می‌شود.

منصور مکی‌آبادی فرماندار سیرجان هم گفت‌: نقشه طرح هادی روستاهای بالای 20 خانوار سیرجان تهیه شده است و ضرورت دارد که مردم روستاهای شهرستان در اجرای طرح‌های هادی و نگهداری آنها همکاری و مشارکت کنند.