zarif vazir omor kharejeبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از مهر،حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و افریقای وزیر امور خارجه شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری به سفر وزیر امور خارجه به افریقای جنوبی و ترکیه اشاره کرد و گفت: قرار است وزیر امور خارجه پایان هفته جاری به افریقای جنوبی و سپس به ترکیه سفر کند.

وی با بیان اینکه اولین سفر ظریف در دوره جدید به افریقا، با هدف برگزاری کمیسیون عالی مشترک ایران و افریقای جنوبی است، افزود: وزیر امور خارجه در این سفر گفتگوهایی را در ارتباط با سیاست خارجی و نگاه ایران نسبت به افریقا دنبال می کند.

عبداللهیان با بیان اینکه در این سفر بخش های تجاری و خصوصی در ترکیب هیئت همراه دکتر ظریف هستند، گفت: اقای ظریف دراین سفر با رئیس جمهور افریقای جنوبی دیدار خواهند داشت.

معاون عربی، افریقای وزارت امور خارجه گفت: دکتر ظریف در سفر به ترکیه نیز مباحث منطقه ای از جمله نشست ژنو دو و همکاریهای تهران و آنکارا را برای صلح در منطقه در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور توجهی خاصی به قاره افریقا دارد، گفت: 55 کشور در قاره افریقا وجود دارد و سفر دکتر ظریف به قاره افریقا یک اقدام مبارکی است و شاهد گسترس مناسبات در این قاره مهم جهان خواهیم بود.