به گزارش “سیرجان خبر” علی کریمی درباره بازی آخر تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی و برتری که تیم ملی برابر گوام کسب کرد گفت: این برد قابل پیش بینی بود اما باید به فکر بازی با عمان باشیم. هافبک پیشین تیم ملی ایران در جام جهانی در این باره که تیم ملی تا چه اندازه برای صعود از گروهش شانس دارد هم نظرش را بیان کرد. بازیکن اسبق تیم پرسپولیس درباره اقدام این باشگاه برای دریافت کمک های مردمی هم ابراز تأسف کرد و سئوالاتش از مسئولان وزارت ورزش را با هواداران این تیم درمیان گذاشت.کریمی در ارتباط با بازی ستاره های جهان و اتفاقات رختکن و گله های عزیزی از مجیدی هم مطالبی را عنوان کرد.

متن کامل این گفت و گو در ادامه می آید:

گوام حریف قدری نبود

پس از تساوی دور از انتظار در دیدار با ترکمنستان این انتظار می رفت که گوام را شکست بدهیم. این تیم فشاری روی تیم ملی ما نیاورد و درواقع گوام حرفی برای گفتن نداشت. نتیجه ۶ بر صفر برای ما خوب بود و موقعیت های زیادی هم داشتیم که نتوانستیم از آنها به نحو احسن استفاده کنیم. در کل این بازی برای تیم ملی ما یک دیدار تدارکاتی خوب محسوب می شد که بازیکنان در آن به هماهنگی بیشتری دست پیدا کنند.

حریف ما عمان است نه هند

بازی ما برابر هند هم نمی تواند خیلی دردسرساز باشد. این تیم نمی تواند برای ما مشکلی ایجاد کند و تنها رقیب ما در این گروه همان تیم عمان است. ما باید خودمان را برای بازی با این تیم آماده کنیم و از این دیدارها به عنوان مسابقاتی برای دستیابی به هماهنگی بیشتر بهره ببریم.

فقط ترابی جوان بود

اینکه می گویند تیم ملی ما جوان شده شاید به لحاظ شناسنامه ای درست باشد اما این نفراتی که در ترکیب تیم بودند الان دو سه سالی است که در تیم ملی حضور دارند و یا بازی کرده اند یا روی نیمکت نشسته اند واز نظر تجربه خیلی جوان نیستند. تنها بازیکنی که از این نظر خیلی جوان است و تجربه ای هم ندارد مهدی ترابی است که خوب هم گل می زند.

سن خط دفاع هنوز بالاست

البته در کل باید بگویم که این جوان شدن میانگین سنی کل تیم اتفاق خوبی است که باید آن رابه فال نیک گرفت. این موضوع را در همه خطوط شاهد هستیم الا خط دفاع مان. به اعتقاد من کادر فنی تیم ملی باید از الان به این موضوع هم فکر کنند تا در صورت راهیابی مان به جام جهانی در آن رقابت ها مشکلی در خط دفاع نداشته باشیم.هنوز میانگین سنی بازیکنان این خط بالاست.ما اگر به فکر رسیدن به جام جهانی و صعود به دور دوم آن رقابتها هستیم باید از الان دنبال جایگزین کردن نفرات جوان باشیم.

آزمون و طارمی فهم فوتبال دارند

اینکه طارمی و آزمون برای اولین بازی کنار هم توانستند یک فوتبال روان را نمایش بدهند و هر یک دو گل بزنند به خاطر اینم است که فهم فوتبالی دارند. این قبیل بازیکنان نیازی به هماهنگ شدن با کسی ندارند و می دانند در زمین فوتبال چکار کنند. آنها سریع خودشان را با دیگران هماهنگ می کنند. ما نباید این مسأله را خیلی به مسابقات دوستانه ربط بدهیم. به هر حال به هردو آنها تبریک می گویم و می دانم که روزهای روشنی در انتظارشان است.

مصدومیت ها به نفع طارمی شد

به نظرم اگر یکسری از بازیکنان ما در خط حمله (رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش) آسیب دیده نبودند شاید الان شاهد تشکیل این زوج بین آزمون و طارمی نبودیم و باز هم بازی به آنها کمتر می رسید و یا شاید اصلا طارمی بازی نمی کرد.

مدیر پرسپولیس با چه معیاری انتخاب شد؟

درباره وضعیت این روزهای باشگاه پرسپولیس باید گفت که این اصلا صورت خوشی ندارد که آمده اند از مردم تقاضای کمک کرده اند. من از مسئولان یک سئوال دارم. کسانی که می آیند و مدیریت این باشگاه را قبول می کنند چطور این کار را می پذیرند؟ طبیعی است که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشکل عدیده شان بحث پول است که البته استقلال در این سالها یک مقدار اوضاع بهتری داشته اما اصلا نمی فهمم که چه معیار و متری برای انتخاب مدیرعامل برای پرسپولیس وجود دارد.

لطفا به من هم بگویید!

مسئولان وزارت ورزش لطفا این را اعلام کنند که چطور مدیر انتخاب می کنند تا من هم بدانم که چطور یک نفر را برای مدیریت باشگاه پرسپولیس انتخاب می کنند. دانستن این موضوع برای من هم خیلی جالب است.

چشم مان را روشن کردند

باشگاه بزرگ پرسپولیس با این همه طرفدار، خودش مردمی است و میلیون ها طرفدار دارد. طرفداران این تیم به تنهایی از جمعیت خیلی از کشورهای دنیا بیشتر است. به خدا بد است که برای کمک به این تیم بزرگ شماره حساب اعلام می شود. واقعا که این یک مورد را در پرسپولیس نداشتیم که آن را هم برای مان انجام دادند! این یک کار را در این باشگاه ندیده بودیم که آن را هم دیدیم تا چشم مان به کمک گرفتن از مردم هم روشن شود.

از هنرمندان عذرخواهی می کنم

پس از بازی که ما با ستاره ها داشتیم خیلی ها ایراد گرفتند که چرا در آن بازی هنرمندان را بازی ندادند. من در این باره بی تقصیرم اما از این طریق از همه هنرمندانی که در آن مدت با ما تمرین کردند ولی نتوانستند در مصاف با ستاره های دنیا به میدان بروند عذرخواهی می کنم همچنین از جامعه هنری ایران. البته حق هم داشتند که ناراحت شوند چون این بازی را باشگاه هنرمندان ایران تدارک دیده بود ولی بیشتر فوتبالی ها در آن به میدان رفتند.

مخصوصا فوتبالی ها به میدان رفتند

تیمی که ما در تهران دیدم سبب شد تا این تصمیم گرفته شود تا بیشتر با ترکیب فوتبالی ها به میدان برویم. ما اصلا هماهنگ نبودیم و شرایط بدنی مان هم مانند آنها خوب نبود. ضمن اینکه تمرینی هم با یکدیگر نداشتیم و این شد که قرار شد بیشتر از فوتبالی ها بازی گرفته شود.

پیراهن فیگو را گرفتم

وقتی بازی تمام شد از فیگو خواستم که لباسش را زا او بگیرم و او هم این کار را کرد. فیگو جزو بازیکنان محبوب من در دوران بازی گری اش بود و خیلی خوشحال بودم که بار دیگر این فرصت برایم بوجود آمده بود که روبرویش بازی می کردم.

ستاره ها نیت بدی نداشتند

قبل از بازی به برخی از بازیکنان تیم ستاره های دنیا گفته شده بود که چون قرار است لباس های شان را در مراسمی جهت کمک به بیماران به فروش برسانند با کسی تعویض نکنند و آنها هم به این دلیل لباس شان را به بازیکنانی که از تیم ما این درخواست را مطرح می کردند نمی دادند.

فقط یک دست لباس داشتیم!

به ما هم گفته بودند که لباس مان را با بازیکنان حریف تعویض نکنیم تا آنها را هم بفروش برسانند اما من این کار را نکردم ولی باید این را بگویم که اشکال آنجا بود که برای ما فقط یک دست لباس تهیه شده بود و اگر در حین بازی لباس یکی از ما پاره می شد باید از زمین بیرون می رفت و دست دومی نبود که آن را بر تن کنیم.

چه کسی از رختکن ما حرف بیرون برد؟

متأسفانه ماجرای گلگی خداداد عزیزی از فرهاد مجیدی در رسانه ها خیلی بزرگ شد و البته این طبیعت روزنامه هاست ولی واقعیت امر را خود خداداد گفت. او به عنوان یک بزرگتر در رختکن نکته ای که به نظرش می رسید را به مجیدی گفت و فرهاد هم فقط آن را شنید. این در هر تیمی یک اتفاق طبیعی است ولی نمی دانم چه کسی این مسأله را از رختکن ما به بیرون منتقل کرد و هر کسی هم بوده به غلط این کار را انجام داد.

افکارنیوز