terorist soriyeبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران،سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرده بود نیم میلیون عراقی از سال 2003میلادی تاکنون در پی اقدامات تروریستی و انفجارها با خودروهای بمب گذاری شده و انتحاری ها کشته شدند.

 نادیا عبیدی خبرنگار شبکه سوریه در بغداد در گزارشی گفت سازمان مبارزه با تروریسم در عراق افزود این چهار هزار فرد انتحاری مواد منفجره همواره خود را در بازارها ، مدارس ، مساجد ، مراکز دولتی نظامی و غیر نظامی منفجر کرده‌اند. این چهار هزار نفر از ملیتهای عربی بودند.
سرلشگر فاضل پرواری رئیس این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد 1201تروریست از این تروریستها نیز اردنی و فلسطینی و سیصد نفر از آنها نیز سعودی بودند.250تروریست از یمن ، 240تروریست از لیبی و 99تروریست از مصر در این حملات شرکت داشتند. برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس که حتی با ذره بین نیز دیده نمی شوند با 210فرد انتحاری در عراق عملیات انجام دادند . 1700 تروریست دیگر نیز از الجزایر ، سودان ، تونس ، کویت ، عمان ، لبنان ، مغرب ، سومالی و سوریه بودند. همه انتحاریها دارای اندیشه وهابی تکفیری بودند و نظام آل سعود آنها را به عراق گسیل کرده است.
حیدر عبادی مشاور نخست وزیر عراق گفت:« هدف از این شیوه ویرانگرانه آن است که این منطقه نابود شود تا برخی کشورهای خاص و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بر منطقه مسلط شوند.آنها می خواهند عراق و سوریه را نابود کنند.»