haram emam javadبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،ارتشبد ستاد علی غیدان فرمانده نیروهای زمینی عراق اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در روزهای اخیر موفق شده‌اند یک طرح تروریستی برای هدف قرار دادن حرم امامین عسکریین در سامرا را ناکام بگذارند.

وی تاکید کرد که نیروهای نظامی عراق عملیات خود را در منطقه الجزیره متمرکز کرده‌اند، چرا که این منطقه محل اتصال مرزهای سوریه با داخل عراق است.

نیروهای امنیتی عراق چند روز پیش نیز 10 مخفیگاه گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را در استان‌های صلاح الدین و نینوا، با اجرای عملیاتی گسترده منهدم و 176 عضو این گروه تروریستی را بازداشت کردند.

نیروهای عراق دراین عملیات، یک کارگاه ساخت بسته‌های انفجاری را منهدم و یک انبار حاوی بمب‌های مغناطیسی و مقادیر زیادی ماده منفجره سی-4 را توقیف کردند. ارتش عراق در این عملیات بالگردها و کماندوهای خود را در مناطق مرزی با سوریه بکار گرفت.

محافل سیاسی در کشورهای مختلف و منابع مطبوعاتی بر اساس اسناد و اطلاعات موثق اعلام کرده اند که عربستان و ترکیه در وقوع انفجارهای تروریستی اخیر در شهرهای عراق دخالت دارند. به گونه‌ای که این دو کشور اقدام به جذب تروریست و آموزش آنان در پادگان‌های ویژه و سپس اعزامشان به عراق برای انجام عملیات تروریستی علیه شهروندان، نیروهای ارتش و امنیتی می‌کنند و این اقدامات با هدف تقسیم عراق که نقش موثری در صحنه منطقه‌ای دارد، صورت می‌گیرد.