نامدار صداقت با اعلام این خبر گفت: در چهارمین اجلاس مجمع شهرداران جهان که در رباط مراکش برگزار شد علاوه بر برگزاری انتخابات روسای این مجمع، مهم ترین مسائل و موضوعات شهرهای جهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در چارچوب همکاری‌های مشترک برای این مسائل برنامه ریزی شد.

ghalibafبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،نماینده تهران در مجمع شهرداران جهان به فرآیند انتخاب قالیباف به عنوان نایب رییس UCLG  اشاره کرد و توضیح داد: در متن سخنرانی شهرداران و مدیران شهری جهان بر نقش سازنده تهران در پیش برد اهداف مجمع شهردارن آسیا تاکید شده بود و پس از برگزاری انتخابات، قالیباف بار دیگر برای یک دوره 3 ساله با اکثریت مطلق آرا به عنوان “نایب رئیس  مجمع شهرداران جهان” انتخاب شد.

صداقت با بیان این که امروز تهران یکی از شناخته شده ترین شهرهای جهان محسوب می شود افزود: خوشبختانه پایتخت جمهوری اسلامی ایران به یکی از فعال ترین و اصلی ترین ارکان نهادهای بین المللی مدیریت شهری مبدل شده به گونه‌ای که ریاست بخش غرب آسیای مجمع شهرداران جهان، عضویت در هیئت مدیره و اجرایی تشکل های مختلف بین المللی نظیر اتحادیه شهرداران کشورهای اسلامی، مجمع شهرداران جهان  همچنین دبیرخانه دائمی و دبیرکلی مجمع شهرداران آسیا هم در اختیار تهران است.

وی ادامه داد: می توان گفت هم اکنون هیچ تشکل شهری مهم بین المللی وجود ندارد مگر آن که تهران در عالی ترین سطوح تصمیم گیری آن ایفای نقش کند.

صداقت افزود: دیپلماسی فعال شهری تهران امروز با تمام توان در اختیار دیپلماسی کشور قرار دارد و شهرداری تهران ظرفیت سازی فوق العاده ای در حوزه دیپلماسی به نتیجه رسانده که امیدوار است این ظرفیت ها در راستای دیپلماسی کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تهران خاطر نشان کرد: شهردار تهران به دلیل مشغله کاری نتوانسته بود در اجلاس رباط حضور به هم رساند و انتخاب وی از سوی مدیران شهری جهان در حالی اتفاق افتاد که وی در تهران حضور داشت.

شایان ذکر است آقای “جوزف روج” دبیرکل مجمع شهرداران جهان و برخی دیگر از مقامات شهری جهان پس از پایان اجلاس رباط در پیامی انتخاب مجدد قالیباف به عنوان “نایب رئیس  مجمع شهرداران جهان”را به وی تبریک گفتند