به گزارش“سیرجان خبر” حجت‌الاسلام سید محمود حسینی در جمع نمازگزاران جمعه در محل حسینیه امام خمینی (ره) اظهار کرد: تشییع باشکوه 270 شهید پیام ملت ایران به مستکبران عالم است که راه شهدا هیچگاه فراموش نمی‌شود.

وی بیان کرد: پیام 170 شهید غواص هم این است که ما با دست بسته هم هرگز تسلیم زورگویی‌های دشمنان نشدیم و امروز خوشحالیم که ملت ایران راه شهدا را ادامه می‌دهند.

امام جمعه سیرجان ادامه داد: برخی از سیاسیون و افراد سخنانی مبنی بر سختی تحریم‌ها بر ملت ایران به زبان آوردند که ما نمی‌دانیم یعنی تسلیم دشمنان و زورگویی‌های آنها شویم و این توهین به ملت ایران است که با این همه مقاومت از بعد پیروزی انقلاب اسلامی امروز بخواهد تسلیم مستکبرانی شود که 36 سال بر ما تاختند و نتوانستند نتیجه بگیرند مگر ما فراموش کرده‌ایم راه ما راه حسین (ع) است که به شهادت رسید و تسلیم زورگویی دشمن نشد.

حسینی همچنین بهانه‌تراشی و حیله استکبار را در مذاکرات هسته‌ای نشان از باخت آنها در توطئه‌ها و فریب تیم ما و ملت ایران الام کرد و افزود: مگر آزادی زندانیان مجرم و یا بازرسی از مراکز نظامی و سایر ایرادها به غیر از کارشکنی و توطئه است که امروز در مراحل پایانی مذاکرات به آن می‌پردازند و باید بدانند که ما خواهان متن توافقات بدون بهانه و اشکال‌تراشی هستیم و گرنه ملت و نظام ما همچنان با استقلال خود به پیشرفت‌ها ادامه می‌دهد.

وی تاکید کرد: تحریم‌ها هم برای ملت ایران به ضرر آمریکا و منطقه و به نفع ملت ایران است گرچه ما طالب سرانجامی خوب برای مذاکرات هسته‌ای هستیم و از تیم مذاکره‌کننده دفاع می‌کنیم و به آنها «خسته نباشید» می‌گوییم.

خطیب جمعه سیرجان از نمایندگان مجلس به خاطر تصویب لغو تمام تحریم‌ها همراه با توافق هسته‌ای و ممنوعیت بازرسی قدردانی کرد.

حسینی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان این ماه را موجب طهارت روح و قرب الهی اعلام کرد و افزود: در سر سفره الهی باید با پاک شدن از گناه نشست تا بتوان به فیض و برکات این ماه رسید.

وی یادآور شد: امروز هم سبک زندگی اسلامی را باید در تقوا و عمل به دستورات اسلامی داشت و به غیرت دینی و عدم ترویج منکرات حساس بود تا جامعه اصلاح شود و همه در مسیر معروف و ارزش‌ها قرار گیرند و در جامعه سبک زندگی اسلامی همگانی شود.

حسینی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری عمل و تدبر در قرآن کریم را بهترین توشه و راهکار زندگی در همه اوقات به ویژه ماه مبارک رمضان اعلام کرد و گفت: این کتاب دینی ما باید در میان افراد جامعه به عمل برسد و جامعه بر اساس دستورات قرآن کریم اداره شود و قرب الهی هم بر اساس تقوا و عمل به قرآن است.

وی همچنین تداوم حملات آل‌سعود به مردم روزه‌دار یمن را محکوم کرد و متذکر شد: اخیرا حاکمان عربستان با همدستی تروریست‌ها بر مردم یمن می‌تازند و این سیاست همبستگی روشن‌کننده دروغ‌هایی است که تاکنون آل‌سعود در مبارزه و برائت از تروریست‌ها و داعشی‌ها داشتند و باید پاسخگوی این ننگ در برابر تاریخ و مردم جهان باشند.