ساعت: ۱۲:۵۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ شناسه خبر: 59427

رییس اداره صمت شهرستان سیرجان از مبارزه با هرگونه احتکار، گران فروشی و کم فروشی در شهرستان خبر داد.

به گزارش “سیرجان خبر”طی چند هفته گذشته در سطح شهرستان سیرجان عدم رعایت برخی از فروشندگان واحد های صنفی در زمینه افزایش قیمت و عدم درج قیمت را شاهد بوده ایم.

در همین راستا رئیس اداره صمت شهرستان سیرجان در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در راستای ساماندهی وضعیت بازار، احتکار، گران فروشی، کم‌فروشی نظارت بر واحد های صنفی تشدید پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه در نظام صنفی چهار رسته صنفی وجود دارد که شامل توزیعی،خدماتی، تولیدی و خدمات فنی می شود گفت: در صنوف توزیعی بر اساس قانون نظام صنفی مصوب مجلس مواد خوراکی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد، پوشاک ۲۰ درصد و میوه فروشی ها ۱۵ تا ۳۰ درصد سود تعلق می گیرد و در صورت گرانفروشی با واحد صنفی برخورد خواهد شد.

محمد رضا خواجوی بیان کرد: اداره صنعت معدن تجارت سیرجان به عنوان یک دستگاه گزارش دهنده در سیرجان مشغول به فعالیت است و بازرسان این اداره گزارش‌ گرانفروشی، کم‌فروشی، احتکار و عدم درج قیمت را طی گزارش بازرسی به اداره تعزیرات حکومتی ارسال می کنند.

وی اذعان کرد: بر اساس قانون نظام صنفی در صورتی که واحدهای صنفی گران فروشی و یا کم فروشی داشته باشند واحد صنفی متخلف جریمه و پلمپ می شود.

خواجویی اظهارکرد: شهروندان سیرجانی در صورت هرگونه تخلف واحدهای صنفی، تخلفات را به ستاد خبری و سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن شکایت شهروندان رسیدگی شود.

وی گفت: بازرس های ادارات صنعت معدن تجارت نظارت کامل بر واحد های صنفی دارند و از اول سال جاری تا به الان 10واحد محتکر کننده را شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی کرده اند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان سیرجان در ادامه افزود: کلیه مشاغل دارای انبار و مراکز نگهداری کالا موظف هستند درسامانه جامع انبارها و مراکر نگهداری کالا ثبت نام کنند و در صورت عدم ثبت نام در این سامانه و نداشتن شناسه انبار کالای ذخیره شده در انبار احتکارمحسوب می شود.

محمد رضا خواجویی گفت: صاحبان انبارها، سردخانه ها، سیلوها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها به آدرس (www.nwms.ir) ثبت نام کنند و برای اخذ تائیدیه به اداره صنعت معدن تجارت مراجعه کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده