به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی “سیرجان خبر” رئیس دادگستری سیرجان ابعاد تازه پرونده فساد مالی در شهرداری سیرجان را در جمع خبرنگاران تشریح کرد.
محمود علیزاده با اشاره به پرونده اخیر فساد مالی در سیرجان گفت: در پی استقرار سازمان بازرسی استان در در مجموعه شهرداری و بررسی پرونده های مالی این مجموعه متوجه دستبرد برخی از مدیران شهرداری در پول بیت المال شدند که ابعاد جدید تری از این پرونده باز شد و در روز های اخیر هفت نفر از مدیران شهرداری از جمله رئیس شورای شهر و شهردار در جریان این پرونده بازداشت شدند.
علیزاده با اشاره به مبلغ فساد مالی این مدیران گفت: مبلغ کل اختلاس در این پرونده 709میلیون تومان بوده که 300 میلیون از این مبلغ بحث رشوه مطرح شده است و 300میلیون دیگر اختلاس شده که تا کنون توسط سازمان بازرسی اعلام شده است.
حمزه صادقی نایب رئیس شورای اسلامی شهر سیرجان گفت :شهرداری سابق سیرجان تاکنون بیش از 500 میلیون تومان را به حساب مربوطه واریز کرده است اما تجسس و تفحس در مورد 2 سال فعالیت وی به عنوان شهردار ادامه دارد.
ازجمله این افراد می توان به (م ا) رئیس دفتر شهردار سابق ، حسابدار شهرداری آقای (ر)، کارپرداز آقای (ش) و سایر متهمان همانند برخی پیمانکاران شهرداری و تنی چند از کارشناسان فضای سبز و (ن س) مسئول فضای سبز که متهم و به کرمان اعزام شدند و هم اکنون تحت تعقیب قضایی و بازداشت هستند.
مشکل از آنجایی بیشتر خودنمایی کرد که رئیس شورای شهر و شهردار فعلی هم به جرم 140 میلیون ریال اختلاس یا سوء استفاده مالی مجرم شناخته و در دادگاه کرمان حاضر شدند که هم اکنون با قید وثیقه آزاد هستند.