به گزارش“سیرجان خبر” تنها فضای سبز شهرک رزمندگان سیرجان با 2 هزار خانوار جمعیت در کشاکش اعتراض در تغییر کاربری قرار گرفت تا 350 اصله درخت این فضا که پارک شهدا هم نامگذاری شده است، باقی بماند و مسئولان به خواسته مردم توجه کنند.

ماجرا اینگونه آغاز شد که دو هفته پیش و شبانه دیواری برای تصرف فضای سبز شهرک رزمندگان سیرجان کشیده شد که توسط مردم تخریب شد.

مصالح تخلیه شده برای ادامه روند تغییر کاربری و جابه‌جایی تیرهای برق حکایت از عزم جدی کسانی داشت که می‌خواهند این فضا را تصرف کنند.

از طرفی مردم محله نیز اعلام کردند که اگر کشته شویم، این مکان باید فضای سبز بماند، پس مسئولان با خواسته ما مخالفت نکنند.

تغییر کاربری فضای سبز برای کاربری درمانی است

کمال ستوده مسئول فضای سبز شهرداری سیرجان اظهار داشت: این فضای سبز قدیمی همانند سایر فضاهای سبز توسط شهرداری و مردم درختکاری شده است و درختان دارای پلاک هستند و از طریق دیگران اعلام شده که تغییر کاربری داده شده است.

محمود پورسینا سرپرست شهرداری سیرجان گفت: در سال 1384 بخشی از این زمین برای کاربری درمانی منظور شد که اکنون نیز مرکز ام‌آر‌آی در جوار آن ساخته شده است.

وی افزود: با توجه به ‌اینکه درختان بخش اصلی فضاهای سبز هستند، این فضا در اختیار مردم است، اما در جلسات شورای شهر قبل به توافق رسیدند که بخشی دیگر هم برای بخش درمان اختصاص یابد و در واگذار کننده به مالکان فعلی مسکن و شهر‌سازی است که باید مشکل بین آنها رفع شود.