“سیرجان خبر” سِری‌ترین حساب بانکی رژیم صهیونیستی مدت 30 سال است که در «بانک اسرائیل» قرار دارد و شامل پولی است که نهادهای اسرائیلی به شرکت ملی نفت ایران بدهکار هستند و این بدهی به خاطر صادرات نفت خام از ایران به رژیم صهیونیستی پیش از انقلاب اسلامی در ژانویه 1979 است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، این بودجه تحت کنترل «میچل عبادی بوینگیو» حسابدار کل وزارت دارایی رژیم صهیونیستی قرار دارد. گزارش مالی اخیر «بانک اسرائیل» از پایان سال 2013 نشان می‌دهد تراز این حساب 256 میلیون دالار یعنی در حدود یک میلیارد شِکِل (واحد پول اسرائیل) است.

به نوشته این روزنامه، وزارت دارایی رژیم صهیونیستی این حساب را «حساب ویژه ارز خارجی» نامیده است در حالی که «بانک اسرائیل» در گزارش خود آن را «سپرده متفاوت کابینه به شکل ارز خارجی» خوانده است.

طبق این گزارش، در سال 2012، 71 میلیون دلار از این حساب خارج شد و در سال 2013، 60 میلیون دلار در آن سپرده‌گذاری شد اما در گزارش‌های مالی «بانک اسرائیل» هیچ توضیحی درباره این موضوع داده نشده است.

بر اساس این گزارش، وزارت دارایی اسرائیل از هر گونه اظهارنظر درباره بدهی رژیم صهیونیستی به ایران و طی مراحل قضایی علیه اسرائیل در محاکم بین‌المللی در این زمینه خودداری و کل ماجرا در این زمینه را محرمانه خوانده است.