tasadof howoبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران،سرهنگ سلبی با اعلام این خبر افزود: ساعت 17:30 شب گذشته تصادف زنجیره ای بین 5 دستگاه وسیله نقلیه در استان خراسان رضوی رخ داد.

به گفته این مقام مسئول انتظامی بر اثر این تصادف تریلی هوو و یک دستگاه سواری پراید از مسیر خود منحرف شده و با یک دستگاه اتوبوس بنز برخورد کرده است و در پی آن اتوبوس مسافر بری با دو دستگاه سواری پراید دیگر برخورد کرده است.

وی افزود: این حادثه در کیلومتر 30 جاده قوچان به درگز در استان خراسان رضوی رخ داد که در بررسی های اولیه توسط کارشناسان پلیس راه مشخص شد در این حادثه متاسفانه 8 نفر از هموطنانمان کشته و 16 نفر مجروح شدند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار داشت؛ کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را بروز نقص فنی حادث در سیستم ترمز تریلی هوو اعلام کرده اند.

*امداد رسانی به حادثه دیدگان تصادف جاده ای

محمود مظفر در تشریح عملیات امداد رسانی جاده ای به حادثه دیدگان برخورد تریلر با اتوبوس و 3 سواری در خراسان افزود: ساعت 17:48 دقیقه روز جمعه برخورد یک دستگاه تریلر با اتوبوس و 3 سواری در محور قوچان- درگز از طریق اورژانس به امداد و نجات اطلاع داده شد.

وی در ادامه با اشاره به 4 تیم 12 نفره امدادی با رساندن خود به صحنه ی تصادف توانستند 15 نفر را با عملیات رها سازی نجات داده و 25 مصدوم این حادثه را به نیروهای اورژانس برای انتقال به مراکز درگا تحویل داده شدند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات متاسفانه این حادثه 5 کشته در صحنه تصادف داشته است.