به گزارش خبرنگار سرویس حوادث “سیرجان خبر” فرمانده انتظامی شهر ستان سیر جان شامگاه روز گذشته در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

در این نشست سرهنگ ثمره امنیت را لازمه شهر ستان سیر جان دانست وگفت: نیروی انتظامی امروزه به اقتدار لازم خود رسیده است و ما با شعار تلاش جهادی باید پر رنگ تر از گذشته ظاهر شویم و با کار آمدی مناسب اقتدار خود را به مردم وجامعه بشناسانیم .

ثمره نصب دوربین های نظارت تصویری را امری ضروری دانست و ابراز داشت: نصب دوربین های امنیتی می تواند تاثیرات بسزایی در کنترل ترافیک بگذارد دوربین های سطح شهر دوربین نظارت تصویری است که علاوه بر بحث ترافیک در نظم و امنیت اجتماعی نیز بکار گرفته می شود.

وی بیان کرد: بسیاری از سرقت ها ونزاع های خیابانی با کنترل همین دوربین ها پرونده آن ها بسته شده ومتهمین نیز دستگیر شدند تعداد دستگاه های نظارت تصویری در سیر جان 18 عدد بوده که در آینده نزدیک 12 دستگاه دیگر به آن ها اضافه خواهد شد.

سرهنگ ثمره با اشاره به جذب پلیس افتخاری گفت: پلیس های افتخاری از چند روز گذشته در استان شروع به کار کردند که در سیرجان نیز از پلیس های بازنشسته برای این کار انتخاب خواهند شد که بسیار مجرب هستند، این پلیس ها در کلانتری ها برای کارهای اداری و پرونده سازی استفاده می شوند و در بحث های امنیتی هیچ مداخله ایی نخواهند داشت.

ثمره در تشریح پرونده عملیات گروگان گیری اخیر گفت: دوم مهر ماه ساعت 2.30شب با گزارش یک مورد آدم ربایی به نیروی انتظامی سیرجان اعلام شد بلافاصله کلیه مسیرهای ورودی شهر سیرجان بسته شد، در همین حین جو امنیتی در سیرجان بالا گرفت پلیس اطلاعات ناجا کار تخصصی و فنی خود را شروع کردند که در اولین تماس از سوی گروگان معلوم شد آنها در سیرجان هستد این گروگان ها می خواستند به هر طریق ممکن  از سیرجان خارج شوند که ماموران با تلاش مضاعف خود ظرف 48 ساعت محل اقامت این آدم ربایان پیدا کردند و به دلیل اینکه نامه ایی از سوی مرجع بالاتر به ما رسیده بود حتما می بایستی یگان ویژه این عملیات را انجام دهد ولی بچه های ما در سیر جان می توانستند این قائله را پایان دهند اما این نکته که برخی مراجع می خواهند این را به نفع خود تمام کنند اشتباه محض است.

این مقام انتظامی اظهار داشت:ساختمان جدید ستاد فرماندهی نیروی انتظامی سیرجان با بودجه سه میلیارد تومانی تا پایان سال کلنگ احداث آن به زمین خواهد خورد.

سرهنگ هادی ثمره با تشریح دستاورد های نیروی انتظامی شهر ستان سیر جان در یکسال گذشته گفت: 45درصد از سرقت ها که معادل 875 فقره سرقت بود کشف شد که در همین راستا این جرم به نصف کاهش یافت. در سیرجان 34 درصد کاهش چاقو کشی داشتیم که در این راستا 124 نفر دستگیر شدند کشف 2439 قبضه سلاح سرد 473 هزار لیتر سوخت قاچاق از 277 تانکر 1746 کیلو گرم مواد مخدر و دستگیری 30 نفر متجاوزعنف 970 نفر متهم تحت تعقیب 3300 نفر اتباع افاغنه211 نفر به جرم شرب خمر از عملکرد یکساله ناجا در سیرجان بوده است