به گزارش خبرنگار حماسه و دفاع “سیرجان خبر” ، در این مراسم که عصر روز گذشته در محل حسینیه روستای پسوجان برگزار شد ابتدا سردار ایران نژاد؛ دبیر ستاد یادواره  به عرض خیر مقدم و ایراد سخنرانی پرداخت.

در ادامه اين مراسم سردار فتاحی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با گراميداشت ياد و خاطره شهدا عنوان كرد: شهادت بهترين پاداشي است كه خداوند به بندگان مخلص خود مي‌دهد، لذا شهدا در پيشگاه خدا پذيرفته شدند و امانت سنگين دفاع از اسلام و ارزش‌هاي اسلامي را بر دوش ما نهادند.
وي افزود: امروز به بركت اسلام و انقلاب اسلامي ملت‌هاي دنيا براي رهايي از ظلم ستم استكبار قيام مي‌كنند و قرن حاضر قرن نابودي مستكبران جهان است.
فتاحی با نقل خاطراتي از دوران دفاع مقدس، آمريكا و استكبار را منفور در نزد ملت‌ها به بركت خون شهدا دانست و بيان داشت: به زودي نظام پوشالي آمريكا فرو مي‌ريزد.

به گزارش  “سیرجان خبر” ، در این مراسم معنوی که برای هجدهمین سال متوالی است در این روستا برگزار می شود، با ويژه برنامه‌هاي شهادت امام رضا (ع)، پيامبر اكرم (ص) و امام حسن مجتبي (ع) همراه بود و برنامه‌هاي متبوع فرهنگي از جمله پخش مستند خانواده شهید اسماعیل رنجبر،اجرای سرود، مداحی و… اجرا شد.