namad iran tailandبه گزارش“سیرجا ن خبر” به نقل از تسنیم، ایرج ندیمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند از سفر هیئت پارلمانی کشورمان به تایلند خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هیئت پارلمانی کشورمان امشب و به ریاست بنده، عازم بانکوک پایتخت تایلند می‌شود.

وی افزود: محمد علی اسفنانی نماینده فریدون‌شهر، قاسم عزیزی نماینده شازند و محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان، بنده را در این سفر همراهی می‌کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند تأکید کرد: این سفر از امشب آغاز و به مدت 5 روز و تا روز 10 آبان ادامه می‌یابد.

ندیمی در ادامه اظهار داشت: قرار است در این سفر ضمن دیدار با رئیس مجلس و نمایندگان پارلمان تایلند، دیداری نیز با رئیس قوه قضاییه این کشور داشته باشیم. در این دیدارها در مورد تقویت روابط پارلمانی دوجانبه و نیز گسترش همکاری‌های قضایی بحث و تبادل نظر می‌شود.

وی خاطرنشان‌کرد: محور گفت‌وگوی هیئت پارلمانی کشورمان با همتایان تایلندی‌، گسترش روابط پارلمانی، تجاری و گسترش فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی است.

همچنین قرار است که علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در یک سفر 4 روزه، صبح فردا در رأس یک هیئت پارلمانی عازم پکن، پایتخت چین شود.

این سفر به دعوت “او بانگ گوآ” رئیس کنگره خلق چین انجام خواهد شد و رئیس مجلس در این سفر ضمن دیدار با رئیس کنگره خلق چین، با مقامات این کشور برای توسعه تعاملات اقتصادی، سیاسی و مناسبات پارلمانی- سیاسی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.