به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،ولی‌اله سیف که درباره برنامه بانک مرکزی برای تهیه اسکناس نو در شب عید امسال با توجه به اظهارات دبیر کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه احتمالا امسال اسکناس نو نخواهیم داشت، سوال کرد، اظهار داشت: آقای احمدی دبیر کل بانک مرکزی اعلام نکردند که ما کمبود اسکناس نو نداریم بلکه گفته بودند که اسکناس درشت چاپ نخواهد شد بنابر این امسال اسکناس نو در قطع و طرح جدید نخواهیم داشت.

وی با اشاره به از رده خارج شدن اسکناس‌های کهنه و ورود اسکناسهای نو به بازار، گفت: در شب عید امسال به اندازه کافی اسکناس‌های نو در خزانه داریم که آن را وارد بازار خواهیم کرد. به مردم اطمینان می‌دهیم که هیچ مشکلی درباره اسکناس نو نداریم و نخواهیم داشت.

* فعلاً فقط ربع و نیم با بسته بندی امنیتی وارد بازار می‌شوند

سیف درباره بانک مرکزی برای توزیع سکه با بسته‌بندی جدید در ایام پایانی سال 92 افزود: فعلا نیم و ربع سکه با بسته‌بندی جدید و امنیتی بانک مرکزی وارد بازار خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص زمان ورود سکه تمام بهار آزادی با طرح امنیتی جدید به بازار نیز گفت: درباره سکه طرح جدید فعلا احساس نیاز نکردیم ولی هر زمان احساس کنیم نیاز به ورود این قطع سکه با بسته‌بندی جدید است حتما اقدام خواهیم کرد.

* ایران چک 100 هزار تومانی موجود در خزانه به بازار می‌آید

رئیس بانک مرکزی گفت: از همان ایران‌چک‌های 100 هزار تومانی که در خزانه داشتیم استفاده می‌کنیم.

* اسفند ماه امسال یک بار دیگر ایران چک 100 هزار تومانی وارد بازار می‌شود

سیف درباره زمان دقیق ورد ایران چک‌های 100 هزار تومانی به بازار گفت: ممکن است اسفندماه سال 92 ایران چک‌های 100 هزار تومانی به بازار برگردد.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: در اسفند ماه امسال برای جایگزینی اسکناس ها و چک پول‌های فرسوده بانک مرکزی چک پول‌های 100 هزار تومانی را به بازار عرضه خواهد کرد.

بانک مرکزی در حالی نسبت به توزیع مجدد ایران چک‌های 100 هزار تومانی اقدام خواهد کرد که طی سال‌های گذشته مدیریت وقت بانک مرکزی تصمیم به حذف ایران چک‌های 100 هزار تومانی از گردانه مبادلات پولی و بانکی گرفته بود.