mahan havapeimaبه گزارش“سیرجان خبر” محمد نخعی اظهار داشت: بنا به وظیفه ذاتی و اصل آمادگی زیرساخت های مهم هوانوردی و فرودگاهی در استان کرمان از برقراری پرواز توسط شرکت ها و موسسات حمل و نقل هوایی وفق مقررات استقبال می کنیم.

وی از رشد 30 درصدی پروازها از فرودگاه سیرجان خبر داد وافزود: در شش ماه ابتدای سال گذشته، 377 سورتی پرواز را نظارت کردیم که در مدت مشابه امسال این رقم به 483 افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل فرودگاه های استان کرمان رشد جابجایی مسافر نسبت به سال 91 را 36 درصد عنوان کرد و گفت: در بخش مسافری نیز سال گذشته در شش ماه ابتدایی 18 هزار و 95 نفر جابجایی داشته ایم که امسال و در مدت مشابه این آمار به 14 هزار و 491 افزتیش یافته است.

نخعی گفت: افزایش بار جابه جا شده از فرودگاه سیرجان را به میزان 20 درصد از بیش از سال گذشته دانست و اعلام کرد: در شش ماه ابتدای سال گذشته، 116 هزار و 815 کیلوگرم بار حمل شده که امسال و در مدت مشابه به رقم 125 هزار و 749 رسیده است.

وی تلاش شبانه روی کارکان فرودگاه های استان، هوشیاری و پاسخگویی به موقع را مهم خواند و بر ادامه فعالیت ها در دیگر فرودگاه ها تاکید کرد.

این مسئول یادآور شد: هم اکنون فرودگاه سیرجان تمامی روزهای هفته بجز پنج شنبه ها شاهد شش پرواز به تهران و سه پرواز به ایرانشهر است.