به گزارش“سیرجان خبر” هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران روز سه شنبه 3 دیماه با برگزاری هشت دیدار آغاز می‌شود.

**ملوان  صفر  – پرسپولیس  يک

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در این هفته و در ساعت 14:30 میهمان تیم فوتبال ‌ملوان بندر‌انزلی است و تقابل دوباره دایی و ‌اسکوکیچ نیز در این مسابقه از نکات قابل توجه این دیدار است و باید دید که شاگردان علی دایی که پس از شکست سنگین مس کرمان آن هم در یک دیدار خارج از خانه طعم خوش پیروزی‌های بیرون از تهران را چشیده‌اند آیا باز هم می‌توانند چنین خاطره خوشی را برای هواداران زنده کنند یا خیر.

تیم فوتبال پرسپولیس در حال حاضر با کسب 36 امتیاز از 19 بازی اخیر خود توانسته صدر جدول را به تسخیر درآورد اما تیم فوتبال نفت تهران با سر‌خپوشان پایتخت هم امتیازات و سایه سنگین نفتی‌ها بر روی سر‌خپوشان احساس مي شود و دایی به دنبال فاصله گرفتن از سایر رقبا است. اما تیم فوتبال ملوان بندر‌انزلی که با تغییر و تحولاتی که این اواخر در مالکیت تیم بو‌جود آمده به نظر می‌رسد که انگیزه‌های لازم را برای رویارویی با حریفان پیدا کرده و با توجه به اینکه ملوانان توانسته‌اند در هفته نونز‌دهم تیم فوتبال استقلال خوزستان را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد از شرایط نسبتا خوبی برخوردار شده‌اند و اکنون با 27 امتیاز از 19 بازی رده 7 جدول رده بندی را به خود اختصاص داده‌اند.

قضاوت اين ديدار بر عهده محمدرضا اكبريان است كه رضا سخندان و مهدي عاليقدر به عنوان كمك داور وي را همراهي مي كنند و اشكان خورشيدي هم داور چهارم است.

*ترکيب پرسپوليس اعلام شد
در اين بازي پرسپوليس با ترکيب نيلسون، بنگر، سيد جلال حسيني، ميثم حسيني، حسين ماهيني، رضا حقيقي، مهرداد کفشگري، محسن مسلمان، پيام صادقيان، مهدي سيدصالحي و محمدرضا خلعتبري مانند 2 بازي گذشته به ميدان خواهد آمد.
بازي ساعت 14:30 آغاز شد.
پرسپوليس دقيقه 9 توسط محمدرضا خلعتبري و روي پاس بسيار زيباي پيام صادقيان به گل اول رسيد.
سيد مهدي سيدصالحي از تيم پرسپوليس در دقيقه 31 کارت زرد دريافت کرد.
مازيار زارع از تيم ملوان دقيقه 38 کارت زرد دريافت کرد.
محسن بنگر در آخرين دقيقه نيمه اول، کارت زرد دريافت کرد.
نيمه نخست بازي با برد يک بر صفر پرسپوليس به پايان رسيد.
محمدرضا خلعتبري به عنوان بهترين بازيکن زمين انتخاب شد.
نيمه دوم بازي اتفاق قابل توجهي نداشت و بازي در نهايت با برد يک بر صفر پرسپوليس به پايان رسيد تا اين تيم همچنان صدرنشين ليگ برتر باقي بماند.
**گسترش فولاد   صفر  – ‌صبای ‌قم  يک
تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز در هفته بیستم در حالی که به مصاف صبای قم می‌رود که در این دیدار از امتیاز میزبانی برخوردار است و این مسابقه در ساعت 14:30 آغاز می‌گردد البته شاگردان خطیبی نسبت به شاگردان مرفاوی از شرایط بهتری در جدول رده بندی برخوردار هستند به انضمام اینکه گسترش فولاد در هفته نوزدهم مقابل فجر به تساوی بدون گل دست پیدا کرده و ‌صبای قم در آن سو بازی را با نتیجه 2 بر یک به تیم فوتبال استقلال تهران واگذار کرده‌اند و در حال حاضر شرایط نسبتا نا‌مطلوبی را نسبت به حریف خود دارند.
شایان ذکر است: گسترش فولاد تبریز هم اکنون با کسب 20 امتیاز از 19 بازی در رده یازدهم جدول رده بندی قرار دارد و صبای قم نیز با همین تعداد بازی و کسب 16 امتیاز در رتبه 13 جدول رده بندی قرار گرفته است.

قضاوت اين ديدار بر عهدهغلامرضا جباري مي باشد كه رسول فروغي و رضا عبدوس وي را همراهي مي كنند. داور چهارم هم حميد حاج ملك مي باشد.

بازي ساعت 14:30 آغاز شد.
سيد ايمان موسوي از تيم گسترش فولاد، در دقيقه 43 کارت زرد دريافت کرد.
نيمه نخست اين ديدار بدون گل مساوي به پايان رسيد.
فربد بهزادي دقيقه 57 براي تيم صباي قم گلزني کرد.
اين بازي در نهايت با برد يک بر صفر صباي قم به پايان رسيد.
**سایپا‌   يک  – ذوب آهن  صفر
تیم فوتبال سایپای البرز در هفته بیستم و در ساعت 14:30 از حریف اصفهانی خود یعنی ذوب آهن اصفهان پذیرایی می‌کند، این مسابقه در حالی برگزار می‌شود که شاگردان فیرات توانسته‌اند  با کسب 25 امتیاز از 19 بازی در جایگاه 8 جدول رده‌بندی قرار گیرند و در سوی دیگر ذوب آهن اصفهان که این روز‌ها برای فرار از قعر جدول دست و پای می‌زند در حال حاضر با 16 امتیاز از 19 بازی در رده 14 جدول قرار دارد البته طرفداران ذوب آهن امیدوار هستند که با ورود تقوی تغییر و تحولات عمده‌ای را در کسب امتیازات شاهد باشند.

قضاوت اين بازي بر عهده تورج حق وردي مي باشد كه بهرام حسيني و محمد جواد مداح كمك هاي وي هستند و هادي حاج عباسي داور چهارم اين بازي است.

بازي ساعت 14:30 آغاز شد.
کاوه رضايي در دقيقه 33 براي تيم سايپا گلزني کرد.
نيمه نخست اين ديدار يک بر صفر به سود سايپا به پايان رسيد.
نيمه دوم اين بازي اتفاق خاصي نداشت و در نهايت اين بازي با نتيجه يک بر صفر به سود سايپا به پايان رسيد.
**مس   يک  – تراکتور سازی  يک
تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز در هفته بیستم و در ساعت 15 میهمان تیم فوتبال مس کرمان خواهد بود. این در حالیست که شاگردان مجید جلالی تا کنون توانسته اند 33 امتیاز از 19 بازی خود بدست آورند و جایگاه پنجم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص دهند اما مسی ها تنها با کسب 14 امتیاز از 19 بازی در رده 16 جدول قراردارند و خطرات بسیاری را احساس می‌کنند البته شرایط مس‌ از نظر نتیجه‌گیری در هفته گذشته بهتر از حریف تبریزی خود بوده است زیرا آن‌ها با تساوی یک بر یک با ذوب‌آهن در هفته نوزدهم توانسته از یک امتیاز آن دیدار را به خود اختصاص دهند اما تراکتورسازی با شکستی که با نتیجه 2 بر یک از سپاهان متحمل شد درصدد است تا خود را در کورس رقابت با بالانشینان جدول حفظ کند.

قضاوت اين ديدار بر عهده سيد مهدي سيد علي مي باشد كه مصطفي فراهاني و هادي طوسي وي را همراهي خواهند كرد و علي صفايي نيز داور چهارم خواهد بود.

بازي ساعت 15 آغاز شد.
احمد حسن زاده در دقيقه 7 گل نخست تيم فوتبال مس را به ثمر رساند.
نيم نخست بازي با برد يک بر صفر مس به پايان رسيد.
علي کريمي در دقيقه 95 گل تساوي را براي تراکتورسازي به ثمر رساند تا اين تيم در دقيقه پاياني از شکست راهايي يابد.
اين بازي در نهايت با نتيجه تساوي يک بر يک به پايان رسيد.
**سپاهان  3 – فجر  صفر
تیم فوتبال سپاهان در این هفته در ساعت 15 میزبان فجر شهید سپاسی شیراز است این مسابقه در حالی برگزار خواهد شد که بیشتر احتمالات گویای پیروزی یاران کرانچاراست. زیرا طلایی پوشان اصفهان اکنون با 30 امتیاز از 19 بازی در رتبه ششم جدول رده بندی قراردارند و در هفته 19 نیز توانسته اند تیم تراکتورسازی را شکست دهند و از نظر نفرات نیز به نظر برتر از حریف خود هستند.

در سویی دیگر نیز فجر شهید سپاسی شیراز که از هدایت یاوری برخوردار است با کسب 15 امتیاز از 19 بازی در رده 15 جدول قرارگرفته ضمن اینکه دیدار هفته 19 خود را نیز با نتیجه تساوی صفر با گسترش فولاد به پایان رساند و به تقسیم امتیازات اکتفا کرده است و حالا باید دید که آیا مقابل این حریف اصفهانی خود می‌تواند کسب نتیجه کند یا خیر؟

قضاوت اين ديدار بر عهده البرز حاجي پور است كه مجيد ويشگاهي و مهدي ناصحي وي را همراهي خواهند كرد و وحيد كاظمي هم به عنوان داور چهارم انتخاب شده است.

بازي ساعت 15 آغاز شد.
مهدي شريفي دقيقه 3 براي سپاهان گلزني کرد.
امين جهان عاليان دردقيقه 14 اولين کارت زرد سپاهان را دشت کرد.
علي کريمي در دقيقه 18 دومين گل سپاهان را به ثمر رساند.
هادي عقيلي از تيم سپاهان در دقيقه 25 کارت زرد دريافت کرد.
مهرداد کريميان از تيم فوتبال فجر سپاسي در دقيقه 40 کارت زرد دريافت کرد.
نيمه اول بازي با نتيجه 2 بر صفر به سود سپاهان به پايان رسيد.
مهدي شريفي در دقيقه 62 دومين گل خود و سومين گل سپاهان را به ثمر رساند.
صمد زارع از تيم فجر سپاسي در دقيقه 79 کارت زرد دريافت کرد.
مهرزاد معدنچي از تيم فجر سپاسي در دقيقه 90 کارت زرد دريافت کرد.
اين بازي در نهايت با نتيجه 3 بر صفر به سود سپاهان به پايان رسيد.
**فولاد   صفر – راه آهن  صفر
تیم فوتبال راه‌آهن در هفته جاری در ساعت 15 میهمان تیم فوتبال فولاد خوزستان خواهد بود و به نظر می‌رسد که یاران منصور ابراهیم زاده کار سختی برای مقابله با حریف خود دارند تا بتوانند دست پر از میدان خارج شوند زیرا یاران که تا کنون با کسب 35 امتیاز از 19 بازی در رده چهارم جدول قرار دارد وبه فکر صدرنشینی است اما تیم فوتبال راه‌آهن با کسب 17 امتیاز از 19 بازی توانسته رده یازدهم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص دهد و باید دید که تفکرات فکری در این دیدار نسبت به تفکرات ابراهیم‌زاده برتر ی می‌یابد یا اینکه ابراهیم‌زاده گوی سبقت را از فرکی می‌رباید.

داور اين بازي جمشيد دانش‌مهر است و مهدي الوندي و بابك عباسقلي زاده وي را همراهي مي كنند و داور چهارم نيز محمدحسين زاهدي فر است.

بازي ساعت 15 آغاز شد.
نيمه نخست بازي بدون گل مساوي به پايان رسيد.
رضا خالقي‌فر، فرزاد آشوبي و آرمان قاسمي از تيم راه آهن و عبداله کرمي از تيم فولاد کارت زرد دريافت کرد.
اين بازي با نتيجه تساوي بدون گل به پايان رسيد.
**نفت تهران   صفر – استقلال خوزستان  صفر
تیم فوتبال استقلال خوزستان در هفته جاری میهمان تیم فوتبال نفت تهران است که این دیدار نیز در ساعت 15 برگزار شود این مسابقه در شرایطی برگزار گردد که نفت تهران تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رتبه دوم جدول قرار دارد و با 36 امتیاز یحیی گل‌محمدی اکنون در اندیشه صدر نشینی است اما یاران عبداله ویسی که در هفته نوزدهم با نتیجه 2 برصفر متحمل شکست از ملوان شدند و هم اکنون با 22 امتیاز از 19بازی در رتبه‌ی 10 جدول قراردارند و در اندیشه‌ی آن هستند تا خود را به نیمه‌ی بالای جدول رده‌بندی برسانند.

داوري اين ديدار بر عهده شاهين حاج بابايي است كه حسن يوسفي و تورج عيوض محمدي وي را همراهي خواهند كرد و رضا عادل داور چهارم خواهد بود.

بازي ساعت 15 آغاز شد.
نيمه نخست بازي بدون گل به پايان رسيد.
وريا غفوري از تيم نفت تهران و سهراب بختياري زاده و محمود تيغ نورد از تيم استقلال خوزستان در اين بازي کارت زرد دريافت کردند.
اين بازي در نهايت با تياوي بدون گل به پايان رسيد تا نفت تهران فاصله اش با پرسپوليس صدرنشين بيشتر شود.

**استقلال   يک – داماش   يک

تیم فوتبال استقلال تهران آخرین دیدار هفته بیستم را مقابل داماش گیلان برگزار خواهد کرد. این دیدار در ساعت 16:25 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌‌شود و یاران امیرقلعه نویی به دنبال آن هستند که فاصله امتیازات خود را با حریفان بیشتر کنند و در صدد گرفتن سه امتیاز این دیدار از یاران افشین ناظمی هستند و این در حالیست که تیم استقلال اکنون با 35 امتیاز از 19 بازی در رتبه سوم جدول رده‌بندی قرار گرفته و تیم فوتبال داماش گیلان با 22 امتیاز از 19 بازی توانسته جایگاه نهم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص دهد.
*ترکيب استقلال اعلام شد
در بازي امروز استقلال با ترکيب: سيدمهدي رحمتي، خسرو حيدري، پژمان منتظري، اميرحسين صادقي، حنيف عمران‌زاده، پژمان نوري، آندرانيک تيموريان، جواد نکونام، ايمان باصفا، محمد قاضي و آرش برهاني برابر داماش به ميدان خواهد رفت.
بازي ساعت 16:20 آغاز شد.
حنيف عمران زاده از تيم استقلال در دقيقه 14 کارت زرد دريافت کرد.
عمران زاده در دقيقه 40 براي آبي ها گلزني کرد.
نيمه اول بازي با حساب يک بر صفر به سود استقلال به پايان رسيد.
محمد قاضي و اميرحسين صادقي از تيم استقلال تهرات در دقيقه 82 کارت زرد دريافت کردند.
اين بازي در نهايت با نتيجه يک بر صفر به سود استقلال به پايان رسيد.