به گزارش“سیرجان خبر” احمد مسعودی در جلسه بررسی فضاهای سبز مناطق صنعتی این شهرستان اظهار داشت: طرح کاشت گل محمدی در مناطق مستعد شمالی به وسعت 2 هزار هکتار امسال اجرا می‌شود.

وی افزود: در مرحله اول 700 هکتار به میزان 840 هزار هکتار پاجوش گل یا قلمه گل محمدی از طریق نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی به مبلغ 5 میلیارد و 880 میلیون ریال تامین شده است.

مسعودی تصریح کرد: این قلمه‌ها از هفته آینده آماده توزیع در جهاد کشاورزی سیرجان است و کشاورزانی که زمین را در اختیار دارند، می‌توانند به هر مقدار از این قلمه را با نظر کارشناسان کشاورزی به صورت رایگان تهیه کنند تا به زودی شاهد توسعه گلزارهای گل محمدی در این شهرستان باشیم.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 4 هکتار گلزارهای گل محمدی به صورت پراکنده در شهرستان سیرجان وجود دارد که این طرح می‌تواند نقش اصلی را در توسعه کاشت این گل داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان گفت: این طرح محدودیت تهیه قلمه گل محمدی را ندارد و تا سه سال آینده در دستور کار جهاد کشاورزی سیرجان با هماهنگی جهاد استان قرار گرفته است.

سرپرست شهرداری سیرجان نیز گفت: این طرح مورد موافقت صنایع فولاد سیرجان و اعتبار لازم قرار گرفته است و از نیمه دوم اسفند ماه سال جاری اجرایی می‌شود و محدودیت و موانعی در اجرای آن نیست.

محمود پورسینا خاطر نشان کرد: برنامه کمربندی سبز از شهر سیرجان تا مجتمع سنگ آهن گل گهر به طول 60 کیلومتر در حاشیه این محور در اسفند ماه آغاز می شود.