به گزارش“سیرجان خبر” سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، روز گذشته با وزیر حج عربستان دیدار و گفت و گو کرد که این دیدار در رسانه‌های این کشور بازتاب گسترده‌ای داشت.

روزنامه الحیات در این زمینه نوشت: سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت ایران از تلاش‌های پادشاهی عربستان در اجرای طرح‌های توسعه تاریخی حرمین شریفین و مشاعر مقدسه تمجید کرد و هدف از اجرای آن را راحتی و ایجاد فضای مطمئن برای حجاج و عمره گزاران در ادای مناسک خود دانست.

بندر حجار هم تأکید کرد: درخواست عربستان از کشورهای جهان برای کاهش 20 درصدی تعداد حجاج خود در موسم حج به سبب طرح‌های توسعه اعمال خواهد شد تا حجاج بتوانند مناسک خود را به راحتی و آسانی به جا آورند.

روزنامه الشرق عربستان هم با تیتر «استقبال وزیر حج از رئیس سازمان حج و زیارت ایران» این دیدار را بازتاب داد.

این روزنامه نوشت: بندر بن حجار روز یکشنبه در محل کارش، هیأت حج جمهوری اسلامی ایران به ریاست رئیس سازمان حج و زیارت ایران را به حضور پذیرفت.تعداد حجاج ایران برای موسم حج سال 1435 ق، حج 93، همان تعداد حجاج موسم سال گذشته خواهد بود که تعدادشان، 61 هزار و 677 نفر بود.

روزنامه البلاد هم با تیتر «حجار تدابیر حجاج ایران را بررسی کرد» به پوشش سفر رئیس سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران به عربستان پرداخت.