به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی “سیرجان خبر” فرماندار شهرستان سیرجان از راه اندازی کتابخانه  دیجیتال در آینده نزدیک در شهرستان سیرجان خبر داد.

منصور مکی آبادی در جلسه کتابخانه های عمومی شهر سیرجان گفت: براي غني سازي اوقات فراغت جوانان و گسترش برنامه های تاثیر گذار فرهنگي در جامعه، بايد به کتاب و کتابخواني بيشتر توجه شود.

وی ترویج کتابخوانی را امری ضروری دانست و بیان کرد: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی باید یک برنامه استرتژیک داشته باشیم و اجرای برنامه های بلند وکوتاه مدت در زمینه کتابخوانی وفراهم آوردن امکانات نیز در عملی کردن این برنامه موثر است.

مکی آبادی اظهار داشـت: ساخت کتابخانه دیجیتال در شهرستان سیرجان بزودی آغاز خواهد شد که بررسی اولیه برای اجرای این پروژه در حال انجام است.

فرماندار سیرجان از افتتاح دوکتابخانه در آینده ای نزدیک خبرداد وابراز داشـت: ساختمان دوکتابخانه منطقه مکی آباد وهماشهر ساخته شده است که مراجع زیربط باید نسبت به تجهیز وامکانات این دوباب کتابخانه اقدام کنند تا از آن ها استفاده شود.

معاون استاندار افزود: بیست و دومین هفته کتابخوانی در پیش است که تمامی مسئولان باید برای هر چه بهتر برگزار شدن این هفته همکاری لازم را داشته باشند واولین قدم برای ترویج کتابخوانی در شهر سیرجان بگذارند