به گزارش“سیرجان خبر” «قصه‌های عشق مجنون» مجموعه‌ای از 70 داستان‌ کوتاهِ‌کوتاه احمدرضا تخشید داستان‌نویس سیرجانی ا‌ست که با محوریت عشق در 136 صفحه توسط نشر نون منتشر شده است.

درون‌مایه اصلی قصه‌های این کتاب نوستالژی و مضامین عاشقانه است و برخی از داستان‌ها با عنوان مشترک یک محور رابط دارند، نگاه تازه نویسنده به داستان‌های عاشقانه ادبیات کهن همانند «لیلی و مجنون» و «فرهاد و شیرین» به داستان‌های این مجموعه ویژگی خاصی داده است. «قصه‌های عشق مجنون»، «فرهادکُشان»، «امروز بعد از ظهر برای تو»  و «اسبت را کجا می‌بندی؟» اسامی برخی از داستان‌های مجموعه قصه‌های عشق مجنون»هستند.

داستان‌های کتاب در قالب داستانک و یا داستان کوتا‌ه‌کوتاه هستند که در سال‌های اخیر در بازار نشر مورد استقبال مخاطبان داستان ایرانی قرار گرفته است.

تخشید سال‌هاست در عرصه داستان‌نویسی فعالیت می‌کند و تاکنون داستان‌های زیادی از وی در نشریات و مجموعه‌های گروهی منتشر شده است.

احمدرضا تخشید متولد 48 در سیرجان و درس‌خوانده علوم اجتماعی است و تجربه‌هایی در تولید برنامه‌های اجتماعی برای تلویزیون دارد.

«قصه‌های عشق مجنون» در 136 صفحه و با قیمت 6 هزار و 500 تومان در قالب عنوان «منظومه داستان ایرانی» توسط نشر نون و با همکاری نشر آموت روانه بازار کتاب شده است.