shahadat koshtan javan felestinبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران،در پی شهادت دو فلسطینی در کرانه باختری، شمار شهدای فلسطینی که طی یک ماه اخیر در تیراندازی مستقیم نیروهای رژیم صهیونیستی کشته شده اند به پنج نفر افزایش یافت.

نخستین فلسطینی روز پنجشنبه در یک ایست بازرسی ارتش رژیم صهیونیستی نزدیک شهر نابلس به ضرب گلوله کشته شد و جسد وی همچنان در اختیار این رژیم است.

سخنگوی پلیس اسراییل در بیانیه ای اعلام این مرد فلسطینی با وسایل آتش بازی به نظامیان اسراییلی حمله کرده و آنها را وادار به تیراندازی کرده است.

نفر دوم نیز یک جوان بیست و سه ساله بود که در یک ایست بازرسی در شمال شرق بیت لحم به ضرب گلوله به شهادت رسید.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با دفاع از تیراندازی نیروهای این رژیم، جوان بیست و سه ساله فلسطینی را متهم کرد قصد داشته است یکی از نیروهای این رژیم را در این ایست بازرسی با چاقو بزند.

شاهدان گفتند این فرد پس از شلیک گلوله بلافاصله به شهادت رسید و نیروهای اسرایی به آمبولانس اجازه ندادند وارد شود و جسد این شهید فلسطینی را بردارد.

ایهاب بیسیو سخنگوی تشکلیلات خودگردان فلسطینی خواستار تشکیل فوری کمیته بین المللی تحقیقات برای بررسی این مسئله شده است.

وی گفت فلسطینی ها داستانهایی که اسراییلی ها درباره این دو مورد تعریف می کنند باور نمی کند.

وی گفت: ما خواستار تشکیل فوری کمیته تحقیقات بین المللی برای بررسی نحوه کشته شدن این دو نفر در کرانه باختری هستیم.

بسیسو گفت فلسطینیها هنوز این دو جسد را دریافت نکرده اند و اضافه کرد تشکیلات خودگردان فلسطینی هر گونه اقدامی که برضد فلسطینی ها و اموال آنها صورت می گیرد محکوم می کند.

این خشونت ها در حالی صورت می گیرد که جان کری وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای از سرگیری گفتگوهای سازش به منطقه سفر کرده است.