به گزارش“سیرجان خبر” سرهنگ مهریار سعیدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی، پلیسی و خبری مبنی بر انتقال مقادیر زیادی سوخت قاچاق از شمال به جنوب کشور مطلع شدند.

وی خاطرنشان کرد: در پی کسب این خبر، شناسایی و توقیف این محموله سوخت قاچاق در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران پلیس موفق شدند مسیر تردد آن را شناسایی کنند.

سعیدی ادامه داد: ماموران هنگام کنترل خودروهای عبوری محور سیرجان- بندرعباس توانستند این تانکر را شناسایی و متوقف کنند و از این تانکر 60هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی در پایان اظهار کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد مدارک و بارنامه ارایه شده از سوی راننده با محموله هیچ گونه مطابقتی ندارد بلافاصله نامبرده دستگیر و به همراه تانکر حامل سوخت قاچاق جهت سیر مراحل قانونی به پلیس آگاهی تحویل داده شد.

220 فقره تجهیزات ماهواره‌ای در دام پلیس

فرمانده انتظامی سیرجان از کشف 220 دستگاه انواع تجهیزات گیرنده امواج ماهواره‌ای طی عملیات 24 ساعت گذشته پلیس این شهرستان نیز خبر داد.

سعیدی در تشریح این خبر نیز گفت: در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و در پی کسب اخبار و گزاشات مردمی در زمینه فروش و نصب تجهیزات ماهواره‌ای موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی یک نصاب ماهواره را شناسایی و طی عملیاتی از مخفیگاه وی قریب به 220 دستگاه انواع تجهیزات گیرنده امواج ماهواره‌ای را کشف کردند.

سعیدی با بیان اینکه استفاده از ماهواره توسط برخی از خانواده‌ها آتش‌زدن به امنیت خانه است، ادامه داد: وقتی جوانان و نوجوانان که در سن بلوغ هستند، با دیدن برنامه و صحنه‌های خشونت‌بار و تحریک‌کننده ماهواره ‌هیجانات خود را به شکل‌های دیگر بروز می‌دهند و هنگامی که حرمت‌ها در خانواده شکسته می‌شود و ارزش‌های مادی جای ارزش‌های معنوی را می‌گیرد، این‌ها همه آتشی است که ذره ذره زندگی صاحبان خانه را ذوب می‌کند و خود آن‌ها را از بین می‌برد.