به گزارشسیرجان خبر” به نقل از تسنیم،نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان، کلیات طرح ساماندهی و انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، بهارستان‌نشینان با 110 رأی موافق، 67 رأی مخالف و 10 رأی ممتنع از مجموع 214 نماینده حاضر در صحن علنی کلیات این طرح را تصویب کردند.

این طرح مجدداً به کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ارجاع شد تا جزئیات آن دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس این طرح و در صورت تصویب نهایی جزئیات آن در صحن علنی، به‌منظور بررسی و جمع‌بندی مطالعات انجام شده درباره تمرکززدایی و ساماندهی شهر تهران و انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور، شورای ساماندهی پایتخت با عضویت رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، دو نفر از اعضای کمیسیون‌های شوراها و برنامه و بودجه مجلس، وزیر راه، وزیر نیرو، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اقتصاد، وزیر نفت، معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، شهردار تهران، نماینده ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس سازمان پدافند غیرعامل تشکیل می‌شود.

بر اساس این طرح، این شورا موظف است حداکثر ظرف دو سال از تصویب این قانون، طرح جامع ساماندهی و انتخاب مکان مناسب برای انتقال پایتخت سیاسی و اداری را تهیه کند.