“سیرجان خبر” دادگاه رژیم صهیونیستی، یک کودک فلسطینی را به دو ماه حبس و سپردن ودیعه مالی به ارزش 6 هزار شیکل اسراییل (1500 دلار) محکوم کرد.

 “ملاک علی الخطیب” دختر14 ساله فلسطینی، کم سن و سال ترین اسیر فلسطینی در زندان های رژیم اشغالگر است، وی از اهالی روستای “حزما” از توابع شهر “رام الله” در مرکز کرانه باختری است که سه اتهام به وی وارد شده که شامل پرتاب سنگ و بستن خیابان 60 که شمال کرانه باختری را از جنوب آن جدا می کند، ایجاد اختلال در رفت و آمد دراین خیابان و حمل چاقو است. !!
کم سن و سالترین دختر زندانی جهان، اسیر صهیونیستهاست
بنا به اعلام مرکز “آزادگان مطالعات اسرا”، نیروهای ارتش رژیم اشغالگر ملاک را 31 دسامبر گذشته از مدرسه ای در روستای “بیتین” نزدیک رام الله بازداشت کردند، و بدین ترتیب وی کم سن و سال ترین اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی و نیز کم سن و سال تر اسیر در جهان به شمار می رود.
“على الخطيب” پدر این دختربچه اسیر فلسطینی گفت، مسوولان رژیم صهیونیستی بدون توجه به طفولت و نحیف بودن و ضعف بدنی دخترش، او را با دست و پای بسته به دادگاه آوردند.
پدر این اسیر فلسطینی که شدت غصه و ناراحتی در چهره اش آشکار بود، خاطرنشان کرد، “وقتی قاضی حکم را صادر کرد و ملاک را درحال گریه و پاک کردن اشک هایش دیدم و درحالی که از سرما می لرزید، احساس کردم قلبم آتش گرفته است.
“فؤاد الخفش” رییس مرکز “آزادگان مطالعات اسرا” گفت: “ملاك الخطيب” نه تنها کوچک ترین اسیر فلسطینی و محبوس در زندان های رژیم اسراییل، بلکه کوچک ترین اسیر درجهان به شمار می رود”.
الخفش خاطرنشان کرد: اسراییل حدود 280 کودک را در زندان های “هشارون” و “مجدو” محبوس کرده است و این کودکان در وضعیت دشواری به سر می برند.