به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از دانا، اعضای مجمع عالی بسیج که از نخبگان و خبرگان برتر مجامع و شوراهای شهرستانی و استانی بسیج هستند، با مقام معظم ولایت دیدار داشتند و از رهنمودهای ارزشمند ایشان بهره مند شدند. در این دیدار جمع حاضر به نمایندگی از همه بسیجیان بار دیگر با امام خود تجدید میثاق کردند و با شعارهای خود بر پایمردی و ایستادگی بر آرمان های نظام اسلامی و انقلاب تأکید کردند.

سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین قبل از آغاز فرمایشات مقام معظم رهبری، متن گزارشی را قرائت نمودند که مشروح آن در زیر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد الله رب العالمین و صلی اله علی سیدنا و نبینا ابالقاسم محمد و علی اهل بیته الطاهرین، السلام علیک یا اباعبدالله
زبانم قاصر است از اینکه بتوانم مراتب اخلاص خیل بسیجیان را که همه جا با اشک شوق دیدار طلب می کنند و از ما می خواهند سلامشان را برسانیم و آمادگی شان را اعلام کنیم، محضرتان عرض کنم فقط یک کلمه با همان ادبی که آنها دوست دارند عرض می کنم آقا جان سلام، فرمان بده تا جان و سر بدهیم .
همین عشق و شور است که غوغا کرده و در هر میدانی بسیج وارد می شود نتایج معجزه آسا بدنبال دارد .
امروز وقتی به دستاوردهای شگفت انگیز بسیج در مدت کوتاه در عرصه های جهاد فرهنگی، اقتصادی، علمی، سازندگی، رزمی، ورزشی و نقش آفرینی در عرصه تعالی زنان و خانواده  می نگریم و با سایرین مقایسه می کنیم در نظر اول ذوق زده می شویم و فکر می کنیم این نتیجه مدیریت جهادی ماست. حال آنکه وقتی عمیق می شویم می بینیم نه این محصول عشق بسیجیان به جهاد در رکاب ولایت است و اگر ما ارزش ها و توانایی های این نیروی پایان ناپذیر افسانه ای را بشناسیم و درست بهره گیریم، از بسیج دهها و صدها برابر این ساخته است.
با شروع جنگ و اشاره ولایت، بسیجی ها به جبهه ریختند با کمترین امکانات و دستهای خالی دشمن را متوقف کردند و بعد با شبیخون ها نقاط آسیب پذیر دشمن را نشان دادند. نیروی مسلح ما که از عملیات کلاسیک نتیجه نگرفته بود، با هوشمندی این ظرفیت را شناسایی کرد، آنرا سازمان داد، آموزش داد و تجهیز کرد و همان شیوه رزم ابداعی را تا پایان جنگ آئین رزم خود قرار داد و آن فتوحات عظیم را آفرید .
امروز هم با تهاجم فرهنگی دشمن و اشاره ولایت، بسیجیان عظیم ترین عملیات فرهنگی کشور را رقم زدند.
در مقابل تهاجم اقتصادی فرمان اقتصاد مقاومتی دادید، بسیجی ها به میدان آمدند و با همان امکانات کم، با کشف راه حل های غلبه، همزمان بر دو معضل رکود و تورم، عملاً ثابت کردند توسعه  تولید و رشد اقتصادی در شدید ترین شرایط تحریم هم ممکن است .
اگر مدیریت فرهنگی و اقتصادی کشور هم مثل فرماندهان نظامی هوشمندانه این ظرفیت عظیم رابکارگیرد و از آیین ابداعی آنها الهام بگیرد، فتح المبین و بیت المقدس  و والفجر در عرصه اقتصاد و فرهنگ هم قابل تکرار است و ما برای تقدیم چنین خدمتی به دولت محترم و ملت عزیزمان لحظه شماری می کنیم.
فرمودید تشکل بسیج باید ده ها میلیونی باشد .
تشکلی با این گستردگی با فکر یک ستاد معمولی چند صد و  حتی چند هزار نفره رنگ واقعیت به خود نمی گیرد.اداره و راهبری چنین مجموعه ای عظیم نیازمند مشارکت و همفکری گسترده نخبگان و سرآمدان آن است. وجود جمع کثیری از نخبگان، متخصصان و صاحبنظران متعهد بسیجی در این تشکل الهی نعمتی بزرگ و فرصتی استثنایی برای عملی کردن این مشارکت و همفکری در قالب مجامع بسیج است.

مجامع بسیج در شهرستان متشکل از شورای بسیج اقشار همان شهرستان راه اندازی شد و 3 سال است که دستاوردها و نتایج مثبت فراوانی برای بسیج شهرستان ها داشته است. در ادامه آن مجامع استانی با همان ترکیب در سطح استان بیش از یکسال است که راه اندازی شده است .
آثار مثبت تشکیل مجامع بسیج استانها و شهرستانها و مجامع عالی هر قشر طی سال های گذشته، کارایی این مجامع را در هم گرایی و هم افزایی توان نیروهای انقلاب نشان داد.
لذا امروز ما شاهد تشکیل مجمع عالی اقشار بسیج مستضعفین با همان هدف در ابعاد ملی هستیم و این مجمع که امروز شرفیاب شده است با حضور روسای مجامع شهرستانها، شورای منتخب مجامع استانها و شورای مرکزی اقشار و اعضای کمیسیون های تخصصی بسیج تلاش می کند، با تبیین مواضع و جهت گیری اساسی بسیجیان در عرصه انقلاب اسلامی و ایجاد وحدت نظر در سیاست ها و راهبردهای سازمانی راههای تحقق هر چه بهتر تدابیر ولایت و پیشرفت هرچه سریع تر انقلاب اسلامی در مسیر آرمانها را هموار سازد.
متن نهایی بیانیه اولین نشست مجمع که حاصل نظرات کمیسیون ها و اظهار نظر مکتوب و شفاهی اعضاء در صحن مجمع است ان شاءالله تقدیم خواهد شد.
بسیج که امام راحل بزرگوار تأسیس نمود  امروز نیروی سازمان یافته و قدرت ملی در همه عرصه ها و نماد مردم سالاری دینی است .
همانگونه که در انتخابات اخیر آمریکا نیز شاهد بودیم در شرایطی که در کشورهای مدعی دمکراسی مردم چنان به رژیم ها بی اعتمادند که حتی پای صندوق های رای حاضر نمی شوند، در نظام مردم سالاری دینی میلیون ها جوان پرشور نه فقط برای نقش آفرینی سیاسی و اجتماعی بلکه برای خون دادن برای نظام شان صف کشیده اند. امروزه ما با انبوه درخواست های جوانان بسیجی برای اعزام به غزه و عراق و سوریه مواجه هستیم و وقتی به آنها می گوییم نیاز نیست، آنجا نیروهای بومی خودشان کم نیستند با دلخوری از ما جدا می شوند اینها شعار نیست در عمل هم همینطور است
آخرین شهید بسیجی که دو ماه پیش در نقطه صفر مرزی سراوان، شهادت طلبانه در مقابل تروریست های آمریکایی که از آن سوی مرز حمله ور شده بودند، ایستادگی کرده و آنها را شکست داد و خود شهید شد، بسیجی اهل سنت محمد درزاده است و این نشان می دهد که نه تنها توطئه دشمن برای دور کردن جوانان از تفکر بسیجی و جهادی به شکست انجامیده، بلکه توطئه آمریکا در تجهیز و سازماندهی تروریست های تکفیری برای تفرقه بین مسلمانان هم به جایی نخواهد رسید.
در کشور، سرداران قهرمان دفاع مقدس کم نداریم، اما از میان آنها جوانان بسیجی فقط عکس حاج قاسم را روی سینه می زنند و مدالهای بین المللی ورزشی و علمی خود را تقدیم او می کنند، این یک پیام صریح است که جوان ایرانی امروز شور آزادی قدس را در سر دارد .
دشمن اگر تصور می کند با مذاکرات فرسایشی می تواند ملت ایران را تسلیم کند، کور خوانده است، تا زمانیکه خدای بزرگ رژیم منحوس آمریکا و اشغالگران قدس را به همانجا که شاه ملعون، کودتاچیان، صدام و کمونیزم رفتند، نفرستد، ملت بسیجی ایران دست از مبارزه نخواهد کشید.
با تشکر از اینکه یکبار دیگر فرصت شرفیابی و فیض جویی عطا فرمودید .
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته