haram emam hoseinبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از تسنیم،علی مهاجری با بیان این‌که امکان ساخت گنبد حضرت سیدا‌لشهدا (ع) در کرمان وجود دارد، اظهار کرد: مکانی در مقابل حسینیه‌ ثارالله کرمان برای ساخت گنبد و چهار ستون حرم امام حسین (ع) در نظر گرفته و مقرر شده است قسمت‌هایی از ستون‌ها و گنبد در این محل ساخته و سپس به کربلای معلی برای نصب در حرم مطهر حضرت سید‌الشهدا (ع) منتقل شود.

وی افزود: صنعت‌گران استان می‌توانند با مراجعه به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، در این کار معنوی و ساخت گنبد و ستون‌های مطهر اباعبدالله‌الحسین (ع) مشارکت کنند.

مهاجری با بیان این‌که مردم کرمان از 700 سال پیش که گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) ساخته شده است، حضور فعال داشته‌اند، گفت: آن‌چه که در سوابق حرم مطهر امام حسین (ع) موجود است، نشان می‌دهد که مردم نجیب کرمان در ساخت گنبد اولیه‌ این حرم مطهر نقش ویژه‌ای داشته‌اند و از آن پس نیز هرگاه اتفاقی رخ داده و یا نیاز به بازسازی حرم امام حسین (ع) بوده است، کرمانی‌ها حضور موثری داشته‌اند.

وی به مشارکت مالی مردم کرمان برای ساخت گنبد و ستون‌های حرم مطهر حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) اشاره کرد و گفت: برای مشارکت مردم در ساخت گنبد حرم مطهر اباعبدالله‌الحسین (ع) میزان هزینه‌ ساخت گنبد را در تعداد خشت‌هایی که در گنبد نصب می‌شود، تقسیم کرده‌ایم و هر فرد می‌تواند با پرداخت دو میلیون و 200 هزار تومان یکی از خشت‌های گنبد مطهر امام حسین (ع) را خریداری و سند دریافت کند.

مهاجری با بیان اینکه برای هر کدام از خشت‌های گنبد مطهر امام حسین (ع) یک سند در نظر گرفته شده است، افزود:  پشت هر کدام از این خشت‌ها یک کُد وجود دارد که در هر یک از اسناد کُد خشت ثبت شده تا هر خشت به نام و با کُد خریدارش در گنبد حرم مطهر آقا اباعبدالله‌الحسین (ع) نصب شود.

وی ادامه داد: برای این‌که افراد بیش‌تری از مردم کرمان بتوانند در این کار سهیم شوند، افراد می‌توانند به صورت جمعی نسبت به خرید هر کدام از خشت‌ها اقدام کنند و برای هر نفر یک سند و یک کد فرعی صادر می‌شود.

مهاجری خاطرنشان کرد: امید می‌رود تمام مردم استان کرمان از این فرصت ابراز ارادت به امام حسین (ع) بهره‌مند شوند.