vazne bardariبه گزارش“سیرجان خبر” روز پایانی رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمان 2013 جهان که به میزبانی لهستان در حال برگزاری است، با برگزاری آخرین دسته رقابت‌ها یعنی دسته فوق سنگین پیگیری شد.

در این دسته بهادر مولایی از ایران به رقابت 10 وزنه‌بردار دیگر رفت تا با توجه به وضعیت رکوردی وی در جدول وزنه‌برداران فوق سنگین، امیدهای تیم اعزامی به این رقابت‌ها برای کسب مدال همچنان زنده باشد.

پرچم فوق سنگین در سال‌های اخیر همواره توسط حسین رضازاده و سپس بهداد سلیمی بالا بود و مولایی نیز برای تداوم اهتزاز پرچم کشورمان در این دسته و با تفکر قهرمانی و البته شکستن رکورد جهان البته در دوضرب و مجموع (پیش از این مولایی بارها به رکورد دوضرب جهان در تمرینات حمله کرده بود) به مصاف حریفانش رفت.

مولایی برای آغاز حرکات یکضرب در حالی به روی تخته رفت که کار 6 نفر دیگر به پایان رسیده بود. مولایی برای حرکت اول خود وزنه 195 کیلویی را انتخاب کرده بود که به راحتی در مهار آن موفق بود.

بهادر در حرکت دوم خود در مقابله با وزنه 200 کیلویی باز هم عملکرد درخشانی داشت تا به این ترتیب با توجه به وضعیت جدول، مدال یکضرب خود را قطعی کند. بهادر در حرکت سوم خود و در مهار وزنه 203 کیلویی نیز موفق بود تا مدال نقره‌اش را هم قطعی کند.

در این دسته روسلان آلبگوف، نفر سوم المپیک 2012 لندن در پایان رقابت‌های یکضرب با ثبت رکورد 209 کیلوگرم به مدال طلا رسید، مولایی دوم شد و دیگر وزنه‌بردار روس به برنز رسید.

از نکات قابل توجه حرکات یکضرب اوت کردن آرتم اوداچین وزنه‌بردار مطرح اوکراینی بود و وی پس از ناکامی در وزنه 195 کیلویی از دور رقابت‌های یکضرب کنار رفت.

با آغاز رقابت‌های دوضرب که برای معرفی جدیدترین مرد قدرتمند جهان از حساسیت بالایی برخوردار بود باز هم بهادر مولایی، وزنه‌بردار شایسته کشورمان در حالی برای اولین‌بار روی تخته آمد که این بار 8 نفر دیگر به کار خود پایان داده بودند.

بهادر حرکات دوضرب را با بالای سر بردن وزنه 241 کیلویی آغاز کرد تا به این ترتیب مدال نقره دوضرب و مجموع مولایی در این رقابت‌ها قطعی شود. مولایی در مرتبه دوم وزنه بسیار سنگین 255 کیلویی را بالای سر برد. در مرتبه سوم هم مولایی وزنه 261 کیلویی را بالای سر نبرد و با مجموع 458 به کار خود پایان داد.

در حرکات دوضرب مولایی به خاطر وزن بدن کمتر نسبت به آلبگوف قهرمان جهان شد و وزنه‌برداران روس و اوکراین دوم و سوم شدند.

به این ترتیب در مجموع نیز آلبگوف قهرمان جهان شد و مولایی و لاوچف از روسیه دوم و سوم شدند.