ساعت: ۱۳:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ شناسه خبر: 59422

رئیس پلیس راهور شهرستان سیرجان گفت: طی یک سال گذشته۵۰ درصد تصادفات جرحی سیرجان توسط موتورسیکلت ها صورت گرفته و نیمی از فوتی های ترافیکی این شهرستان را راکبین با سرنشینان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

رئیس پلیس راهور شهرستان سیرجان در نشست خبری با اهالی رسانه شهرستان سیرجان اذعان کرد: ۵۰ درصد تصادفات جرحی سیرجان در یک سال گذشته توسط موتورسیکلت ها صورت گرفته و نیمی از فوتی های ترافیکی این شهرستان را راکبین با سرنشینان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

وی گفت: طرح ویژه برخورد با موتورسیکلت‌سواران متخلف از هفته گذشته در سیرجان آغاز شده و با جدیت ادامه دارد و در کنار این طرح، طرح های مختلف ترافیکی و راهنمایی و رانندگی دیگر برای رسیدن به شهر نمونه ترافیکی استان در حال اجراست.

وی ادامه داد: در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 20 درصد کاهش تصادفات خسارتی داشته ایم و علی رغم افزایش جمعیت و تعداد خودروها، افزایش فوتی در تصادفات شهری نداشته ایم.

سرهنگ پاک ایزدی با اشاره به اینکه سیرجان پایلوت شهر نمونه ترافیکی استان است اظهار کرد: در سیرجان ۱۲ گام برای رسیدن سیرجان به شهر نمونه ترافیکی استان تعریف کردیم که شامل توسعه تجهیزاتی، عملکردی، افزایش و گسترش طرح های ویژه ترافیکی، یافتن و برطرف کردن نقاط حادثه خیز، تعامل با نهادهای مرتبط، فعالیت های فرهنگی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ترافیکی و بسیاری برنامه هی دیگر است که علی رغم کمبود نیرو نسبت به وسعت شهرستان به توفیقات خوبی دست یافته ایم.

رئیس پلیس راهور سیرجان با تاکید بر اینکه سیرجان شهری است که نسبت به جمعیت کامیون داران زیادی دارد، افزود: در یکسال گذشته بیش از ۷۵ درصد کاهش تردد و توقف کامیون در شهر داشته ایم و برای تحقق این مهم ضمن پیگیری مداوم در صدد صدور کارت تردد برای کامیون هایی هستیم که برای خدمات رسانی مجبور به حضور در شهر هستند آنهم در ساعاتی که کاهش ترافیک و رفت و آمد است.

سرهنگ پاک ایزدی گفت: به صنوفی که برای تخلیه بارها نیاز به تردد کامیون دارند تنها در ساعات کاهش ترافیکی اعلام شده اجازه حضور داده شده و در غیر این صورت علاوه توقیف کامیون، با مشارکت اماکن نیروی انتظامی صنف نربوطه نیز پلمب می شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده