به گزارش “سیرجان خبر” طی دو جلسه گذشته ی ستاد تسهیلات نوروزی وظایف هریک از کمیته های این ستاد به آنها ابلاغ و روند آمادگی این کمیته ها به منظور استقبال از مسافران نوروزی پیگیری شد.
فرماندار ویژه سیرجان در سومین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی با اشاره به اقدامات خوبی که در این راستا انجام شده است گفت: این جلسه به جمع بندی کارهای صورت گرفته در زمینه ی آماده سازی شهر و استقبال از مسافران نوروزی برگزار شده است . پیش بینی می شود در نوروز 97 حدود 2 میلیون نفر مسافر از محور سیرجان عبور کنند و بایستی شرایطی فراهم گردد که به نحو احسن از این مسافران استقبال گردد.
وی افزود: اسکان مسافران نوروزی و بازدید آنها از شهرستان سیرجان جزو اولویت های ستاد تسهیلات نوروزی است. کمیته های مشخص شده بایستی مواردی را که بر عهده ی آنها محول شده است به نحو مطلوب انجام داده و گزارش آن را به فرمانداری تحویل دهند.
معاون استاندار بر آمادگی تمامی کمیته های ستاد تسهیلات نوروزی تاکید کرد و گفت: کلیه بیمارستان ها، داروخانه ها و پزشکان متخصص بایستی در حالت آماده باش به منظور خدمات دهی به مراجعه کنندگان در ایام نوروز باشند. شهرستان سیرجان در ایام عید به دلیل حجم مسافری که از آن عبور می کند حالت فوق العاده دارد و تمامی ارگان ها و نهادها بایستی آمادگی لازم برای میزبانی از مهمانان نوروزی را داشته باشند.
وی از توزیع میوه شب عید خبر داد و گفت: 250 تن پرتقال و 50 تن سیب درختی برای توزیع در بین 7غرفه در سطح شهرستان در نظرگرفته شده است و توزیع میوه از شنبه 26 اسفند ماه آغاز خواهد شد .
مکی آبادی با اشاره به اهمیت جذب گردشگر در ایام عید گفت: بایستی تمهیداتی اندیشیده شود که مسافران نوروزی در شهرستان سیرجان بمانند و با توجه ویژه به بحث گردشگری زمینه بازدید این مسافران از ابنیه تاریخی و صنایع دستی سیرجان فراهم گردد.