“سیرجان خبر” رئیس جمهور روسیه قصد دارد تا خودروی سابق خود را با یک زیل لیموزین تعویض کند که دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

به گزارش جمهوریت؛ “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه تصمیم گرفته است تا خودروی کنونی خود را که یک مرسدس از نوع “S Class” است را با یک خودروی غول پیکر از نوع “زیل لیموزین” تعویض کند.این خودروی اولین گونه از خودروهاست که در برابر حملات هسته ای و شیمیایی مقاوم است.

شرکت “زیل” سازنده این نوع از خودروها اعلام کرد، ساخت این خودرو 6 سال به طول انجامیده است و با درخواست پوتین نیز کاملا با فن آوری روسی طراحی شده است.رئیس جمهور روسیه مایل است از این طریق کشورش وارد “رقابت حقیقی” در عرصه ساخت خودروهای گرانبها شود.

ویژگی های این خودرو:

“زیل لیموزین” دارای 6 درب است که وزن آن به 16 تن می رسد.این خودرو دارای موتوری قوی با ظرفیت 7.7 لیتر است.لایه ای از تیتانیوم در این لیموزین بکار رفته است و همچنین سقف آن ساخته شده از نوعی آهن ویژه است که می تواند وزن یک تانک “تی 72” را تحمل کند.

اتاق داخلی:

رئیس جمهور روسیه به چیزی خارج از این خودرو نیاز ندارد و همه وسائل مورد نیاز از جمله حمام و دوش نیز در آن پیش بینی شده است.در داخل این خودرو یک میز با تلفن نیز وجود دارد.این اتاق چه از داخل و چه از بیرون به صورت الکترونیکی اداره می شود.اتاق این خودرو قابلیت آن را دارد که در حال حرکت، به یک سالن تماس و نشست های نظامی سری و سازماندهی جنگ تبدیل شود.