به گزارش“سیرجان خبر” حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه سیرجان با بیان اینکه حادثه تروریستی داعش در فرانسه مانند توطئه برج‌های دوقلو در 11 سپتامبر است، اظهار داشت: اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی و بهانه برای بازداشت و کشتار مسلمانان پشت پرده این توطئه است که باید مسلمانان هوشیار باشند و دولت‌های اسلامی از حرمت و جان مسلمانان دفاع کنند.

امام جمعه سیرجان بیان داشت: گروه داعش دست‌پرورده آمریکا و فرانسه است، به نوعی که این گروه با روش اسلام آمریکایی برای مبارزه با اسلام وارد عمل شد، یعنی مؤسس این گروه‌ها همانند داعش، النصره و طالبان، دشمنان اسلام بودند که امروز هم باید این‌چنین گرفتار تروریست‌ها شوند.

وی گفت: ما ضمن محکوم کردن کشتار تعدادی از مردم فرانسه توسط داعش، می‌گوییم چرا زمانی که کشتار مسلمانان در لبنان، عراق، فرانسه و افغانستان که توسط همین گروه‌های تروریستی انجام شد همین کشورهای پرورش دهنده داعش یا سازمان‌های بین‌المللی در مقابل این همه کشتار و جنایت سکوت کردند و کشتار مظلومان را محکوم نکردند و هیچ اقدامی هم برای نابودی این گروه‌ها عملیاتی نشده است.

حسینی سال همدلی و همزبانی را فرصتی خوب برای دولت در خدمات بیشتر برای ملت و رضایت آنان عنوان کرد و افزود: فرمایشات رهبری در اقتصاد مقاومتی باید در همه مباحث توسط دولت عملیاتی شود.

وی ادامه داد: امروز در اقتصاد چندصدایی در برخی وزارتخانه‌ها شنیده می‌شود و هر وزیر طرحی دارد و چیزی می‌گوید که لازم است رئیس جمهور این موضوع را مدیریت کند و پس از جمع‌بندی نظرات کارشناسی اجرای طرح‌های اقتصادی به‌نفع مردم را داشته باشد تا در دولت شاهد انسجام در خدمت بیشتر به مردم باشیم.

حسینی با اشاره به مسائل فرهنگی و اجرای کنسرت‌های بی‌محتوا و اردوهای مختلط، گفت: باید وزارتخانه‌های مربوطه در حفاظت از ارزش‌های اسلامی قاطع عمل کنند، چراکه ملت ما برای اسلام و ارزش‌های اسلامی جوانان و شهدا را تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده است.

امام جمعه سیرجان با گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج که همان نیروهای مردمی طرفدار اسلام و ولایت هستند در همه زمان‌ها یاری‌گر اسلام بوده و در مقابل دشمان دین اسلام قد علم می‌کردند.

وی اظهار کرد: امروز هم نیروهای مردمی که از سال 1342 مدافع رهبری و ولایت برای پیروزی انقلاب شدند، نمی‌گذارند ارزش‌ها زیر پا گذاشته یا به فراموشی سپرده شود و نظام ما افتخارش این است که همه مردم بسیجی و در صحنه دفاع از نظام خود هستند.

حسینی با اشاره به رزمایش نیروی زمینی ارتش و رزمایش 30 هزار نفری بسیجیان در قم افزود: این رزمایش‌ها یادآور توان قدرت دفاعی ما در برابر هر دشمن و مزدوری بوده و ملت ما در عمل ثابت کرد که نبرد در برابر هر توطئه و تجاوز است.

وی با تأکید به صبر بر طاعت خداوند در برابر معاصی و مصائب گفت: بر اساس نهج‌البلاغه سکوت نشانه عقل، انصاف مایه زیادی احسان، بذل و بخشش موجب افزایش قدر و منزلت انسان و تواضع باعث تکمیل نعمت می‌شود.

حسینی اقتدار نیروی انتظامی در تأمین امنیت را ستود و گفت: مردم باید با نیروی انتظامی همکاری مستمر داشته باشند و اگر در برخی موارد هم حوادث یا مسائلی به وجود می‌آید، باید مردم همکاری بیشتر کرده و نیروی انتظامی هم دقیق‌تر در تأمین امنیت و جلوگیری از حوادث مربوط به حوزه خود عمل کنند.