yarane

روز گذشته در حالی برخی رسانه‌ها از تأخیر در پرداخت یارانه نقدی مهرماه با استناد به صحبت‌های معاون اول رئیس جمهور خبر دادند که این برداشت نادرست است و منظور جهانگیری این بود که سومین یارانه دولت روحانی برخلاف اولین و دومین یارانه این دولت که در روز ۲۲ ماه بود، در ساعت صفر روز ۲۴ مهرماه پرداخت می‌شود.
به گزارش “سیرجان خبر” ، به نقل از فارس، روز گذشته اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت روز جهانی استاندارد با بیان اینکه قرار بود یارانه مهرماه، امروز پرداخت شود، گفت: این یارانه با چند روز تأخیر پرداخت خواهد شد و تلاش می‌کنیم که یارانه این ماه را بپردازیم.

در عین حال، سازمان هدفمندی یارانه‌ها پیش‌تر از واریز یارانه مهر ماه در ساعت 24 سه‌شنبه 23 مهر ماه یا به عبارتی در ابتدای روز 24 مهر ماه خبر داده بود.

از طرفی، اولین و دومین یارانه دولت روحانی در روز 22 مرداد و شهریور پرداخت شده است.

با توجه به این موضوع، به نظر می‌رسد دولت قصد داشته تا یارانه هر ماه را به طور مرتب در روز بیست و دوم همان ماه واریز کند و منظور جهانگیری از «تأخیر چند روزه در پرداخت یارانه» این بوده که این یارانه با چند روز (دو روز) تأخیر نسبت به دو دوره قبل پرداخت خواهد شد.

دلیل دیگر این مسئله، آن است که معاون اول رئیس جمهور در سخنرانی روز 22 مهر ماهِ خود، این مطلب را بیان کرد که «قرار بود یارانه، امروز پرداخت شود که این کار با تأخیر انجام خواهد شد.»

به این ترتیب، تغییری در برنامه اعلام شده برای پرداخت یارانه مهر ماه ایجاد نخواهد شد و این یارانه از ساعت 24 امشب قابل برداشت است.