ساعت: ۱۳:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۷/۲۳ شناسه خبر: 39149

به مناسبت روز ملی کودکان و هم زمانی این روز با دهه اول محرم، کودکان مهدهای کودک شهرستان سیرجان با آیین عزاداری امام حسین (ع) آشنا شدند.

به گزارش“سیرجان خبر” به نقل از روابط عمومی بهزیستی، به مناسبت روز ملی کودکان و هم زمانی این روز با دهه اول محرم، کودکان مهدهای کودک شهرستان سیرجان  با آیین عزاداری امام حسین (ع) آشنا شدند.

مهتاب حسینی در تشریح برنامه‌های هفته ملی کودک این شهرستان اظهار داشت:  همزمانی هفته ملی کودک با ایام محرم  فرصت مناسبی را برای انتقال پیام عاشورا  به کودکان در این ایام ایجاد کرد تا کودکان با اهداف قیام امام حسین (ع) آشنا شوند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیرجان از فعالیت 35 مهدکودک فعال شهری و روستایی در این شهرستان خبرداد و گفت: کودکان در این مهدها در ایام عزاداری با فرهنگ عزاداری وعاشورایی آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه در این ایام  کودکان با تشکیل هیئت عزاداری ، توزیع غذای نذری ، حضور در حسینه ها به سینه زنی و عزاداری پرداختند خاطرنشان کرد: کودکان رهروان شایسته‌ای برای حضرت علی اصغر (ع) و حضرت رقیه(س)  هستند  و مسئولان مهدکودک‌ها در تعالیم دینی و قرآنی تمام تلاش خودرا به کار می‌گیرند تا کودکان را با آموزه‌های دینی آشنا کنند و این گونه مراسمات می‌تواند دین باوری کودکان را تقویت کند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده