ساعت: ۱۱:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۲/۷ شناسه خبر: 14663

یک زوج سیرجانی پس از 4 سال از 2 هزار و 300 اصله درخت بیدمشک 500 کیلوگرم گل بیدمشک برداشت می‌کنند.

به گزارش“سیرجان خبر” یک زوج سیرجانی پس از چهار سال از 2 هزار و 300 اصله درخت بیدمشک 500 کیلوگرم گل بیدمشک برداشت می‌کنند.

احمد مسعودی از آغاز برداشت گل بیدمشک در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: روند توسعه کاشت و برداشت گیاهان و گل‌های دارویی در این شهرستان رو به افزایش است.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان تصریح کرد: در حال حاضر حدود 11 هکتار سطح زیر کشت این نوع گیاهان و گل‌ها در شهرستان سیرجان است و از این میزان 12 هزار متر مربع به کاشت درخت بیدمشک اختصاص دارد که ضمن اشتغالزایی برای 16 نفر طی مدت 20 روز زمان برداشت بیش از 700 کیلوگرم گل وارد بازار می‌شود.

ضرورت حمایت از بیدمشک‌کاران

کریم پورامینایی گفت: بیش از 2 هزار و 300 اصله درخت گل بیدمشک را چهار سال پیش در منطقه الله‌آباد کاشتم و امسال برای نخستین بار از این مزارع 500 کیلوگرم بیدمشک برداشت می‌کنیم.

وی افزود: در مدت برداشت این گل پنج نفر را مشغول به کار کردم و اگر مسئولان در تهیه مکان مناسب کاشت و کارگاه حمایت لازم را داشته باشند، بدون استفاده حتی یک ریالی از تسهیلات میزان اشتغال در کارگاه را از 20 نفر به 100 نفر افزایش می‌دهم.

این کشاورز علاقمند به تولید گیاهان دارویی ابراز داشت: با توجه به اینکه بید مشک نیاز به آبیاری زیاد دارد و منطقه الله‌آباد کم آب است از کانال و جوی آب در مزرعه برای کاشت بیدمشک استفاده کردم تا هنگام آبیاری درختان دیگر این آب مورد استفاده درخت بیدمشک قرار گیرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده