ساعت: ۰۹:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۰۶/۵ شناسه خبر: 18953

رییس دادگستری شهرستان سیرجان گفت:بسیاری از مسایل و مشکلات خانواده در مراکز مشاوره حل می شوند،بنابراین تلاش و مبنای کار ما باید هدایت و تثبیت جایگاه مشاوره در بین مردم و خانواده ها باشد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” رییس دادگستری شهرستان سیرجان در جلسه مشترک بین امام جمعه، رییس اداره ثبت اسناد واملاک، رییس مرکز بهداشت،  رییس جهاد دانشگاهی و مسوولین دفاتر ثبت ازدواج سیرجان اظهارداشت: در جامعه ی کنونی در مقابل هزینه های گزاف زیادی که خانواده ها برای ازدواج خرج  می کنند ، هزینه های مشاوره قبل از ازدواج بسیار اندک هستند و اثبات شده که پرداخت  هزینه برای هر کاری ارزش کار را بالا می برد.

سیدمحمودعلیزاده گفت: آمار طلاق در کشور رو به افزایش است ودلیل اصلی آن نداشتنآموزش کافی در مورد مسایل زندگی است. جوانان ما باید قبل از ازدواج آموزشهایابتدای را تحت نظر مشاور خانواده فرا گیرند.

علیزاده دومین علت طلاق را ازدواج در سن پایین دانست و خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از ازدواج زودرس باید فرهنگ سازی شود و این امر با مشاوره در دبیرستانها و دانشگاهها و مراکز آموزشی میسر می گردد.

این مقام قضایی بیان کرد: بسیاری از مسایل و مشکلات خانواده در مراکز مشاوره حل می شوند،بنابراین تلاش و مبنای کار ما باید هدایت و تثبیت جایگاه مشاوره در بین مردم و خانواده ها باشد.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده