ساعت: ۱۶:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۶/۸ شناسه خبر: 37731

فرماندار سیرجان گفت: طرح‌های صنعتی و معدنی شهرستان سیرجان امسال بیش از 440 میلیارد تومان است.

به گزارش “سیرجان خبر” منصور مکی‌آبادی در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت از اجرای پنج طرح صنعتی و معدنی با اعتبار 440 میلیارد تومان در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این طرح‌ها در منطقه صنعتی و معدنی شرکت‌های صنعتی و معدنی گل‌گهر شامل کارخانه کنسانتره، واحدهای انباشت و بارگیری، گندله‌سازی و سیستم‌های انتقال سنگ‌آهن هستند.

وی افزود: این طرح‌ها از 44 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که امسال به اتمام و مرحله بهره‌برداری می‌رسند.

مکی‌آبادی در مورد اجرای پروژه‌های عمرانی در سه سال گذشته عنوان کرد: تخصیص 2 هزار و 500 مترمربع زمین در شهرک صنعتی شماره 2 به صنوف آلاینده و مزاحم، رفع مشکل بنگاه‌های راکد اقتصادی، واگذاری 65 درصد از زمین‌های استان در شهرک‌های صنعتی سیرجان، طرح‌های عمران روستایی و شهری، ثبت ملی و جهانی گلیم سیرجان، از جمله اقدامات انجام شده است.

فرماندار سیرجان اعتبارات تخصیص یافته در سال‌های اخیر را 50 درصد کمتر از مشابه آن در سال‌های گذشته عنوان کرد و ادامه داد: با وجود کاهش اعتبارات و افزایش تحریم‌ها، اما با مدیریت جهادی و پیگیری‌های دلسوزانه مسئولان در بسیاری از برنامه‌های عمرانی افزایش عملکرد داشتیم.

مکی‌آبادی طرح‌های اجرایی در راستای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای همشهریان را عنوان کرد و گفت: در این زمینه از توان بخش خصوصی بهره گرفتیم و 23 طرح با اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی 3 هزار نفر با همت بخش خصوصی در حال انجام است.

فرماندار سیرجان واگذاری خانه شوکت السعیدی به دانشگاه آزاد برای مرمت و احداث دانشگاه معماری، مرمت قلعه درویش زیدآباد از جمله اقدامات مهم انجام شده میراث فرهنگی دانست.

وی وحدت و تلاش بین مسئولان شهرستان سیرجان را عامل توسعه و گسترش طرح‌های عمرانی در سطح شهرستان عنوان کرد و گفت: وجود وحدت و همدلی بین مسئولان و تلاش همه جانبه آنها در رفع مشکلات شهرستان قابل تقدیر است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده