ساعت: ۱۵:۵۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۱۱/۱۱ شناسه خبر: 14163

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: با سرمایه‌گذاری خیران و بخش خصوصی بزرگترین بیمارستان خاورمیانه در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان احداث می‌شود.

به گزارش“سیرجان خبر” شهباز حسن‌پور در جمع رؤسای دانشگاه آزاد استان کرمان از راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی در سیرجان خبر داد و اظهار داشت: مراحل قانونی موافقت اولیه این دانشگاه انجام شده است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بنیاد دانشگاهی سیرجان دارای 100 هکتار باغ پسته است که در توسعه مراکز دانشگاهی عملکرد خوبی را داشته است.

وی گفت: با توسعه طرح‌های فولادی در سیرجان، 16 هزار نیروی متخصص در بخش‌های معدنی نیاز داریم که تاسیس رشته‌های معدنی باید اولویت کاری مراکز دانشگاهی شهرستان باشد.

حسن‌پور از سرمایه‌گذاری خیران و بخش خصوصی برای احداث بزرگترین بیمارستان خاورمیانه در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان خبر داد و بیان داشت: این شهرستان با موقعیت صنعتی و معدنی و حتی کشاورزی نیازمند متخصصان پزشکی است که تاسیس دانشکده علوم پزشکی ضرورت دارد.

محمدعلی توحیدی فرماندار سیرجان هم این شهرستان را بزرگترین شهر استان پس از مرکز استان اعلام کرد و اظهار داشت: سیرجان 285 هزار نفر جمعیت و بیش از 15 هزار نفر دانشجو را در هشت مرکز آموزش عالی دارد.

وی گفت: وجود معادن مس و آهن و بیش از 50 واحد صنعتی و تولیدی این شهرستان را مهاجرپذیر کرده است که نیازمند برنامه‌ریزی در همه بخش‌های فرهنگی، رفاهی و آموزشی است و ضرورت دارد واحد دانشگاهی پزشکی در این شهر ایجاد شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده