ساعت: ۱۳:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۹/۱ شناسه خبر: 12436

منابع امنیتی لبنان با انتشار اطلاعاتی از روند تحقیقات انفجار بیروت اعلام کردند دو عامل انتحاری از اردن وارد لبنان شده و از کارت‌های شناسایی جعلی استفاده کرده‌اند.

enfejar sefarat iran lobnanبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از فارس،همزمان با تحقیقات دامنه دار در مورد دو انفجار انجام شده درمقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت که سه شنبه روی داد؛ فرماندهی ارتش لبنان با انتشار یک تصویر اعلام کرد که وی یکی از افراد تحت تعقیب و خطرناک است. ارتش در این بیانیه از مردم خواست تا هر کسی نشانی از این فرد دارد به فرماندهی اتاق عملیات در وزارت کشور لبنان اطلاع داده یا به نزدیک ترین مرکز نظامی خود خبر دهد.

با این وجود یک منبع امنیتی به روزنامه الاخبار لبنان گفت که تصویر منتشر شده، مربوط به یکی از عناصر تحت تعقیب نیست، بلکه تصویر یکی از عوامل انتحاری است که این عملیات را انجام داده است؛ بر اساس این گزارش این تصویر مربوط به فرد اول انتحاری است که سعی کرد از طریق بمبی که به کمر خود بسته بود، به داخل سفارت ایران برود.

منابع امنیتی احتمال می‌دهند که دو عامل انتحاری از اردن وارد لبنان شده باشند؛ البته این موضوع هنوز ثابت نشده است. نیروهای امنیتی هنوز نتوانسته‌اند، نام دو عامل انتحاری را پیدا کنند.

شبکه تلویزیونی او تی وی لبنان نیز تصاویری از 4 کارت شناسایی در محل انفجار پیدا کرده که مشخصات یکی از آنها با دیگری مطابق است؛ با این وجود عکس‌های این کارت‌ها با هم متفاوت است.

منابع امنیتی به الاخبار اعلام کردند که دو کارت شناسایی از چهار کارت جعلی است،‌ چرا که عاملان انتحاری کارت‌های شناسایی واقعی دو  فرد به نام‌های عیسی غ. و محمد ق. را به همراه داشته‌اند، اما با بازجویی از این افراد مشخص شد که آنها هیچ ارتباطی با این جنایت ندارند و سپس آن دو را آزاد کردند.

مقامات امنیتی احتمال دادند که جریان عامل این ترور تعداد زیادی از کارت‌های شناسایی را در اختیار دارند و به صورت تصادفی دو هویت عیسی و محمد را جعل کرده‌اند.

سه شنبه گذشته در دو انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در «بئر الحسن» در حومه جنوبی بیروت 25نفر کشته و نزدیک به 150 نفر زخمی شدند که حجت الاسلام «ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز به شهادت رسید.

پیکر شهید حجت الاسلام ابراهیم انصاری چهارشنبه شب به ایران منتقل شده و امروز بعد از نماز جمعه تهران تشییع خواهد شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده