ساعت: ۱۰:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲ شناسه خبر: 42189

از نگاه خسته و چشمان نیمه بازش می توان زندگی سختش را فهمید و از لباس و گفتارش می توان حدس زد که او یک کارتن خواب است٬ آری او یک کارتن خواب است که به همراه تعدادی از دوستانش به نقطه ای از پلیس راه سیرجان پناه برده است.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” چند روزی اسـت که از گوشه و کنار شهرمان گزارش کارتن خواب ها داده می شود که در این بارندگی ها و سرمای اخیر شرایط بسیار بدی را سپری کرده اند و نیازمند حمایت مسئولین بیش از پیش هستند؛ افرادی که به علت اعتیاد از سوی خانواده طرد شده اند و به کارتن خوابی روی آورده و اغلب قشر جوان شهرستان را تشکیل می دهند.

از نگاه خسته و چشمان نیمه بازش می توان زندگی سختش را فهمید و از لباس و گفتارش می توان حدس زد که او یک کارتن خواب است ٬آری او یک کارتن خواب است که به همراه تعدادی از دوستانش به جایی از پلیس راه سیرجان پناه برده است که در ادامه گفت و گوی خبرنگار سیرجان خبر با یکی از این کارتن خواب ها در ذیل آمده است:

چند سال سن داری و چرا به این مکان پناه آورده ای؟

29 سال سن دارم و اعتیاد، علت اصلی کارتن خواب شدن من است و از خانواده طرد شدم، به این مکان آمده ام چون جای دیگری ندارم.

چرا به گرم خانه و مراکز سرپناه که توسط بهزیستی راه اندازی شده است نمی روی؟

چون دوسـت ندارم به عنوان یک بـی خانمان به من نگاه کنند و سکونت در چنین جایی برایم قابل تحمل تر است.

شب گذشته و روزهای بارانی را چگونه سپری کردی؟

دیشب را به سختی سپری کرد، هوا به شدت سرد بود و بارش بی امان باران محل سکونتم را به طور کامل خیس کرده است.

از خانواده ات بگو؟

خانواده ام وقتی متوجه شدند من اعتیاد دارم تصمیم به ترک دادن من گرفتند اما من نتوانستم ترک کنم و با رفتارهایی که با من شد تصمیم به ترک خانه گرفتم و به کارتن خوابی روی آوردم.

علت اصلی اعتیاد شما چه بوده است و چرا تاکنون ترک نکردی؟

خانواده ام مرا دو بار به کمپ ترک اعتیاد بردند اما به علت معاشرت با دوستان ناباب دوباره به سمت مواد مخدر کشیده شدم.

خانواده ام از من توقع زیادی داشتند؛ من هم توان انجام دادن چنین کارهایی را نداشتم تا یک روز با یک فرد معتاد آشنا شدم که او به من پیشنهاد مصرف مواد مخدر را داد، ابتدا نپذیرفتم اما کم کم به مصرف مواد مخدر روی آوردم، ابتدا به صورت هفتگی و سپس روزانه و حالا هر وقت در توانم باشد.

اگر به گذشته برگردی چه تصمیمی می گیری؟

اگر به گذشته برگردم در اولین قدم به خانواده ام می فهمانم که همه چیز شدنی نیست و در توان من نیست، در گام بعدی با دوستان ناباب معاشرت و رفت و آمد نمی کنم و توصیه ام به جوانان این است که از مصرف مواد مخدر خودداری و در انتخاب دوستان خود دقت بیشتری به خرج دهند.

قصد داری ترک کنی و دوباره به نزد خانواده ات برگردی؟

خیلی دوست دارم ترک کنم، چون دیگر خسته شدم اما نمی توانم این بلای خانمان سوز را از خود دور کنم. از شما می خواهم این گزارش را پخش کنید تا به گوش مسئولین برسد و نگاهی به کارتن خواب ها بیاندازند.

در پایان اگر حرفی باقی مانده است بفرمایید؟

از خانواده ها خواهش می کنم که حواسشان به فرزندانشان باشد تا در دام اعتیاد گرفتار نشوند و مثل من در چنین وضعیتی قرار نگیرند و از جامعه و خانواده طرد نشوند.

مصاحبه امین رضا سالاری

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده