ساعت: ۰۹:۰۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ شناسه خبر: 23787

مرحوم کافی هر ساله برای سخنرانی های ماه صفر به سیرجان دعوت می شدند و در مهدیه سیرجان به سخنرانی می پرداختند.

به گزارش خبرنگار سرویس حماسه و دفاع “سیرجان خبر” مرحوم کافی هر ساله برای سخنرانی های ماه صفر به سیرجان دعوت می شدند و در مهدیه سیرجان به سخنرانی می پرداختند.
طبق روال هر ساله مرحوم شیخ کافی در سال 1357 به سیرجان آمدند تا در بین مردم سخنرانی کنند علی رغم اینکه تمامی جلسات این شیخ بزرگوار توسط ساواک تحت کنترل بود اما این روحانی با شجاعت تمام بر علیه رژیم شاهنشاهی سخن می گفت و مردم را از ظلم این رژیم آگاه می ساخت.
در یکی از سخنرانی های مرحوم کافی در سیرجان پس از اینکه وی بر علیه شاه سخن به زبان می آورد و شعار درود بر خمینی سر می دهد برق مهدیه قطع می شود و ایشان به همراه مردم بعد از پایان سخنرانی با شعار درود بــر خمیــنی و مرگ بر شاه فضای مهدیه را پرمی کند و بعد از چند دقیقـه جمعیت در حـالی کـه شـعارهای انقلابـــی را تکرار می کردند از مهدیـه خارج و در خیابان های شهر اقـدام بـه راهپیمایی می کنند و از خیابان مهدیه به طرف میدان گیتی نورد و خیابان بازار(خیابان امام خمینی(ره) فعلی )حرکت کــرده و بـدین صــورت اولیـن راهپیمایی رسمی در شهرستان سیرجان شکل می گیرد.
ایـن راهپیمـایی تــأثیر خوبــی در روحیـه ی انقلابیـون داشت و در آغاز راهپیمایی، جمعیت زیادی همراهی می کردند و بـه تدریج از جمعیـت آن کاسـته و بـه تماشاچیان افزوده می گشت تا اینکه در جلوی بانک ملی مرکزی، چند نفر بـا پرتـاب سـنگ بـه طــرف شیشه ی بانک ملی، آژیر بانک را به صدا درآوردند و فردای آن روز عده ایی از مردم در رابطه با این راهپیمایی دستگیر می شوند.
مرحوم شیخ کافی از مبارزین بزرگ انقلاب اسلامی بود که به دستور حضرت امام خمینی(ره) برای سخنرانی در مشهد در تیر ماه سال 57 در یک تصادف ساختگی از دنیا رفت و نامش برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران جاودانه شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده