ساعت: ۱۷:۱۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۲/۰۷/۱۳ شناسه خبر: 10207

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز شنبه فشار بر جمهوری خواهان کنگره را تشدید کرد و با لحنی تند از آن‌ها خواست فورا به مانع تراشی بر سر تصویب بودجه که دولت فدرال را فلج کرده است پایان دهند.

obama amricaبه گزارش“سیرجان خبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران،اوباما در نطق رادیو تلویزیونی هفتگی خود خطاب به نمایندگان جمهوری خواه گفت:‌ بروید و رأی بدهید. این مسخره بازی را تمام کنید. همین الان به تعطیلی دولت پایان دهید.

بحران بودجه ای که از روز سه شنبه بخش از خدمات دولت فدرال را فلج کرده است، روز شنبه در حالی وارد پنجمین روز شد که راه حلی برای آن متصور نیست.
اوباما اعلام کرد مجلس سنا لایجه بودجه را تصویب کرده و « کافی است نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات در مجلس نمایندگان نیز این کار را انجام دهند تا بن بست بودجه ای پایان یابد .»
رئیس جمهور آمریکا افزود: « اما جناح راست حزب جمهوری خواه اجازه نمی دهد جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان این قانون را به رای بگذارد .»
اوباما تاکید کرد « در ازای از سر گیری فعالیت دولت باج نخواهم داد. من بدون تردید درباره افزایش سقف بدهی ها نیز باج نمی دهم .»
نمایندگان جمهوری خواه تهدید کردند مسئله بودجه را با افزایش سطح بدهی مرتبط می کنند که از جمله اختیارات کنگره است. آمریکا قرار است سقف بدهی های خود را که اکنون 16 هزار و 700 میلیارد دلار است تا 17 اکتبر افزایش دهد.کنگره قرار است افزایش سقف بدهی ها را تصویب کند تا از بن بست دیگر که پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت، جلوگیری شود.

لینک کوتاه:
ارسال نظر

نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده