ساعت: 09:33 منتشر شده در مورخ: 2020/09/25 شناسه خبر: 60241

امام جمعه موقت سیرجان گفت:حضور همه‌جانبه قشرهای مختلف مردم و اقدامات مدافعان اسلام و انقلاب در این حماسه تاریخی بود که باید مراقب تلاش دشمنان در تحریف واقعیات این قطعه از هویت برجسته ایرانیان باشیم.

به گزارش “سیرجان خبر” امام جمعه موقت سیرجان در خطبه های نماز جمعه گفت: در پی بیانیه وزیر خارجه آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، جهان بار دیگر ناکامی و عدم موفقیت ایالات متحده در اتخاذ و پیشبرد سیاست‌های نابخردانه، یک سویه و یک جانبه گرایانه مبتنی بر خودقدرت محوری همراه با توهم و خوی استکباری سردمداران کاخ سفید را نظاره کرد.

حیدری نسب افزود: این اقدام فرجامی‌ بود که همگان از آن آگاهی داشتند، جز سیاستمداران ناپخته‌ای که زورمداری را رمز موفقیت خود می‌دانند و هنوزهم نمی دانند جهانیان هرگز نمی خواهند سیاست های مستبدانه ترامپ را همراهی کنند و آمریکا پیش از این هم در ارائه قطعنامه به شورای امنیت برای تمدید محدودیت‌های تسلیحاتی ایران ناکام ماند که حداقل به این ناکامی خود توجه می کردند.

خطیب جمعه سیرجان بر مراقبت از تلاش دشمنان برای تحریف دوران دفاع مقدس پرداخت و سپس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری افزود: حضرت آیت الله خامنه ای به پیروزی درخشان و واضح ملت ایران در دفاع مقدس بیانات مبسوطی داشتند و گفتند: این واقعیت، نتیجه رهبری و فرماندهی شگفت‌ انگیز امام خمینی، حضور همه‌جانبه قشرهای مختلف مردم و اقدامات و ابتکارات عقلایی مدافعان اسلام و انقلاب در این حماسه تاریخی بود که باید مراقب تلاش دشمنان در تحریف واقعیات این قطعه از هویت برجسته ایرانیان باشیم.

حیدری نسب رمز پیروزی در ۸ سال دفاع مقدس را انگیزه الهی ، اخلاص ، جهاد و تلاش عنوان کرد و گفت : این خصائص امروز هم نیاز است و موجب پیروزی قطعی بر دشمن می شود و اگر در دوران دفاع مقدس همانند رودخانه برای دشمن سلاح و مهمات می رسید و ما دستمان خالی بود و فقط با قدرت ایمان و رشادت دینی دشمنان اسلام و انقلاب را شکست دادیم امروز شرایط بهتری داریم و باید این انگیزه و اخلاص و تلاش را بیشتر کنیم که غلبه و پیروزی بر دشمن حتمی و قطعی و نزدیک است.

وی اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام توسط نشریه فرانسوی را یک بازی سیاسی و نوعی انرژی سنجی از مسلمانان عنوان کرد و گفت : دشمنان اسلام با این ترفندهای هدف دار می خواهند ببینند مسلمانان چقدر انرژی برای مقابله با این اهانت ها دارند که فهمیدند هرگز مسلمانان جهان در اهانت به مقدسات دینی کوتاه نمی آیند و دیدید که دشمن در این اقدام بی منطق خود هم عقب نشینی کرد.

امام جمعه موقت سیرجان در خطبه اول هم با توصیه به تقوای الهی به آفات عمل صالح پرداخت وافزود : گناهان و کفر، کم صبری و بی حوصلگی ، عجب و ریا، شرک و ارتداد از عواملی است که عمل صالح را ضایع می کند که باید این آفات را شناخت از آنان دوری کرد تا اعمال صالح مان نزد خداوند محفوظ باشند و در دنیا و آخرت کمک مان کنند.

حیدری نسب با تسلیت شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام زهد و تقوا، بذل و بخشش در راه خدا، تواضع و محبت نسبت با فقرا و همراهی با پیامبر و ولایت را ازجمله خصوصیات بارز آن حضرت عنوان کرد و گفت : امروز هم کمک های مومنانه ادامه پیروی از این امام کریم است که نباید فراموش شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده