ساعت: ۰۵:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ شناسه خبر: 62509

محسن نیک ورز گفت: سامانه توزیع اینترنتی بار در شهرستان سیرجان راه اندازی شده است، راه اندازی این سامانه اینترنتی بار موجب جمع شدن بساط دلالان بار شده است.

به گزارش “سیرجان خبر” دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان گفت: شهرستان سیرجان سهم عمده‌ای از حمل بار کشور و استان را به خود اختصاص داده است به نحوی که بیش از ۶۰ درصد ظرفیت بار استان متعلق به شهرستان سیرجان است.

محسن نیک ورز با بیان اینکه بیش از ۸ هزار کامیون دار در شهرستان سیرجان در حوزه حمل بار اشتغال دارند، گفت: شهرستان سیرجان در سطح استانی و کشوری دارای بیشترین تعداد کامیون دار است.

این مقام قضایی با اشاره به اعتراضات سال ۱۳۹۷ رانندگان و درخواست آن‌ها مبنی بر عدالت در توزیع بار بیان کرد: بی عدالتی در توزیع بار که تبعاتی هم مانند خرید و فروش حواله بار داشت، به این نحو که راننده به دلیل اینکه بیکار نماند و درآمد و کارکردی با خودرو داشته باشد حواله بار را به وسیله برخی از دلالان یا شرکت‌های حمل و نقل متخلف خریداری می‌کرد.

نیک ورز اظهار کرد: این موضوع ناراحتی زیادی را در بین رانندگان به وجود آورده بود و به همین جهت جلسات متعددی در کمیته حمل و نقل سوخت شهرستان تشکیل شد، اما تعدادی از شرکت‌ها و نیز تعدادی از رانندگان که منافع آن‌ها در خطر بود زیر بار این موضوع نمی‌رفتند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان گفت: در راستای دستورالعمل حفظ حقوق عامه و برنامه‌های دولت الکترونیک مبنی بر به روزرسانی عملکر‌دها و به روز رسانی صنعت حمل ونقل با توجه به حذف بارنامه کاغذی در آینده و دستور‌العمل مبارزه با قاچاق کالا و‌ارز (ثبت کد پستی محل بارگیری و تخلیه و کد ملی و شناسه شرکت) بعد از برگزاری چند جلسه و شنیدن نقطه‌ نظرات متولیان و ذینفعان اعم از نماینده انجمن صنفی کامیون داران، انجمن شرکت‌های حمل و نقل و نماینده اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصمیم گرفته شده جهت شفافیت و عدالت در توزیع بار یک سامانه اینترنتی مکانیزه راه اندازی شود.

وی اعلام کرد: در این سامانه هر شرکتی که حمل بار دارد حمل بارشان را در این سامانه ثبت می‌کنند و رانندگان متقاضی با اطلاعاتی که در این سامانه به دست می‌آورند از جمله نوع بار، مسافت، مقصد و کرایه بار را انتخاب می‌کنند و در ساعت مقرر به مبدا جهت حمل بار مراجعه می‌کنند و بارشان را تحویل می‌گیرند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان گفت: این سامانه اخیرا در شهرستان راه اندازی شده است و رضایت مندی مناسبی را در بین رانندگان داشته است.

این مقام قضایی گفت: توزیع بار به صورت عادلانه، تسریع در امور دریافت بار و کاهش حضور رانندگان در سالن‌های اعلام بار و دفاتر حمل ونقل از دیگر مزایای این طرح به شمار می‌رود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده